shiuz__750 x 100 px_1

Podlaska Izba Rolnicza uczestniczyła w Podlaskim Dniu Kukurydzy

W dniu 09.09.2018 r. Podlaska Izba Rolnicza uczestniczyła w Podlaskim Dniu Kukurydzy organizowanym przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Polski Związek Producentów Kukurydzy w Poznaniu.

Na zwiedzających czekało wiele atrakcji, między innymi pokazy pracy maszyn do zbioru kukurydzy, gruberowanie i siew poplonu oraz ciekawe wykłady na tematy takie jak:  Reakcja kukurydzy na suszę – prof. dr hab. Tadeusz Michalski –  Prezes Polskiego Związku Producentów Kukurydzy w Poznaniu; Hodowla FarmSaat AG- Partnerstwo w rolnictwie – prezentacja firmy i odmian – Tomasz Krakowiak – Dyrektor Regionalny w Polsce FarmSaat; Nowości odmianowe kukurydzy kiszonkowej – Janusz Malanowski – Syngenta.

Podlaska Izba Rolnicza także miała tam swoje stoisko, na którym można było uzyskać informacje na temat działalności Izby, doradzić się w sprawach rolniczych, bądź zaopatrzyć się w aktualną gazetę ,,Agroizba” wydawaną przez PIR.

Ponadto w tym dniu zostały rozstrzygnięte dwa konkursy. Pierwszy zorganizowany przez KRUS był dla producentów mleka – „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich”. Jednym z fundatorów nagród była Podlaska Izba Rolnicza, gdzie zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz bony zakupowe, które wręczyłaPani Jolanta Wielgat – Członek Zarządu PIR.

Jako drugi został rozstrzygnięty XI Wojewódzki Konkurs Orki, w którym zostało nagrodzonych siedem osób. Laureaci otrzymali wiele atrakcyjnych nagród od sponsorów. Pani Jolanta Wielgat , także wręczyła nagrody od Podlaskiej Izby Rolniczej, a były to produkty EM ufundowane przez firmę Greenland Technologia EM Sp. z o.o.

 

 

 Źródło
 Podlaska Izba Rolnicza
 http://pirol.pl

125ml milk

20180909 142109 400x400
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; kukurydzy; rolnicza; podlaska; producentów; uczestniczyła; podlaskim; wielgat; jolanta; otrzymali; nagród; także; którym; związek; obsługa; które; zakupowe; ; d;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »