Po rozmowach z komisarzem Dacianem Ciolosem

Zakończyły się rozmowy ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego z unijnym komisarzem Dacianem Ciolosem.

- W trakcie spotkania omówiliśmy sytuację w polskim rolnictwie po wprowadzeniu przez Federację Rosyjską embarga na owoce i warzywa – poinformował minister Sawicki po zakończeniu rozmów.

Sprawy długofalowe po zablokowaniu eksportu o wartości ponad 840 mln euro i wielkości produkcji około 1 mln ton będą przedmiotem wielostronnych analiz, gdyż embargo dotyczy wszystkich państw europejskich. Te analizy będą prowadziły poszczególne Dyrekcje KE – Rolnictwa, Handlu i Budżetu. Z tego powodu decyzje zapadną prawdopodobnie nie wcześniej niż w połowie września.

- Ze względu na trudną sytuację producentów warzyw o krótkim terminie przechowywania, które miały krótkoterminowe kontrakty na dostawy na rynek rosyjski, a obecnie psuja się na polach unijny komisarz zobowiązał się, że po przeanalizowaniu, przedłożonej dziś informacji, podejmie decyzję w ciągu najbliższych kilku dni, najdalej w ciągu dziesięciu – powiedział szef polskiego resortu rolnictwa.

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; komisarzem; rozmowach; sytuację; będą; rozwoju; ciągu; rolnictwa; warzyw; terminie; miały; które;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »