shiuz__750 x 100 px_1

Pismo WIR do KRIR ws wypowiedzi Ministra Sawickiego

 

Sz.P.
Wiktor Szmulewicz

Prezes
Krajowej Rady Izb Rolniczych

 

Szanowny Panie Prezesie!

W imieniu Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej wnioskuję o zajęcie stanowiska przez Krajową Radę Izb Rolniczych w kwestii niefortunnej wypowiedzi Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który nazwał polskich rolników „frajerami”.

W opinii Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej wypowiedź Ministra Sawickiego jest niedopuszczalna i nie licuje z zajmowanym stanowiskiem. W związku z tym, jako ustawowy samorząd rolniczy, domagamy się od Pana Ministra jednoznacznego przeproszenia wszystkich rolników, którzy codziennie, nie bacząc na trud i na to, czy zostanie on sprawiedliwie zapłacony, obrabiają ziemię, troszczą się o zwierzęta i dostarczają społeczeństwu żywność.

Ponadto w naszym odczuciu takie i podobne wypowiedzi szkodzą całemu stanowi rolniczemu, deprecjonując jego morale, jak i poczucie godności. W złym świetle stawiają także ugrupowanie polityczne, które w swoich założeniach i programie ma reprezentować i bronić interesów wsi i rolnictwa.

Z poważaniem

Prezes
Wielkopolskiej Izby Rolniczej
(-) Piotr Walkowski

 

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ministra; wypowiedzi; sawickiego; rolniczej; rolniczych; zarządu; wielkopolskiej; podobne; stanowi; ; rolniczemu; ; naszym; zwierzęta; ziemię; ; ob;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »