Pieniędzy dla rolników szukamy wszędzie - konferencja prasowa w Kielcach

Kielce: minister rolnictwa Marek Sawicki i prezes ARiMR Andrzej Gross spotkali się z pracownikami rządowych agencji zajmujących się rolnictwem

Kielce: minister rolnictwa Marek Sawicki i prezes ARiMR Andrzej Gross spotkali się z pracownikami rządowych agencji zajmujących się rolnictwem

Andrzej Gross podkreślał, że w nowym PROW są pewne zmiany, na które trzeba zwrócić uwagę beneficjentom

Andrzej Gross podkreślał, że w nowym PROW są pewne zmiany, na które trzeba zwrócić uwagę beneficjentom

Spotkanie w Kielcach cieszyło się dużą popularnością

Spotkanie w Kielcach cieszyło się dużą popularnością

Wcześniej odbyła się konferencja prasowa ministra

Wcześniej odbyła się konferencja prasowa ministra

- Przedstawimy rządowy program pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę, gdy wpłynie do nas przynajmniej 2/3 raportów suszowych z województw - powiedział minister Marek Sawicki podczas wizyty w województwie świętokrzyskim.

W trakcie konferencji prasowej szef resortu poinformował, że do unijnego komisarza ds. rolnictwa Phila Hogana został już wysłany list z prośbą o udzielenie przez Komisję Europejską pomocy paszowej hodowcom bydła.

- Szukamy pieniędzy, gdzie tylko można. Także w Brukseli. Oczywiście nie zwalnia to rządu od udzielenia pomocy poszkodowanym przez suszę - powiedział minister Sawicki.

- Pieniądze będą, ale chcę jeszcze raz bardzo mocno podkreślić, że nie wystarczy w budżecie funduszy na pełne rekompensaty strat. To nie będą odszkodowania tylko pomoc socjalna wypłacana do hektara - powiedział szef resortu rolnictwa.

Kolejna informacja o stratach suszowych będzie znana 20 sierpnia, a już 19 sierpnia odbędzie się wideokonferencja ministra Marka Sawickiego z wojewodami, podczas której minister odbierze osobiście meldunki szacowaniu strat.

Kolejnym punktem wizyty w województwie świętokrzyskim było spotkanie z pracownikami rządowych agencji zajmujących się rolnictwem.

- Dziękuję za waszą pracę, za zaangażowanie, dzięki któremu dzisiaj możemy powiedzieć, że odnieśliśmy sukces i PROW 2007-2013 będzie w 100% wykorzystany. Proszę też o jeszcze więcej wysiłku - zaapelował minister dodając, że - do końca roku uruchomimy 16 działań programu PROW 2014-2020, a jest to wyzwanie szczególne dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ale również innych agencji, a także ODR-ów i izb rolniczych.

- Przestrzegam przed rutyną - tymi słowami zwrócił się do swoich pracowników prezes ARiMR Andrzej Gros:
- W nowym PROW-ie kontynuujemy wiele działań, ale nawet w nich są pewne większe lub mniejsze zmiany, na które trzeba uczulić naszych beneficjentów.

- Wielokrotnie mówiłem, że naszym celem jest specjalne potraktowanie gospodarstw małych i średnich. Jest jeszcze jeden ważny cel - poprawa dochodowości tych gospodarstw. Od początku przyszłego roku wchodzą w życie nowe możliwości sprzedaży bezpośredniej. Są także możliwości inwestowania w przetwórstwo. Wówczas wartość dodana zostaje u rolnika, a nie pośrednika lub handlowca- podkreślił Marek Sawicki.

Tekst: MRiRW
Zdjęcia: MRiRW (1), Marcin Chłodnicki (3) 


Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm Konf Kielce 17 08 2015 slider c3965b5b0d
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: minister; agencji; powiedział; jeszcze; także; kielcach; pomocy; konferencja; szukamy; prasowa; wszędzie; wizyty; trzeba; suszowych; podczas; resortu; będzie; pieniędzy; restrukturyzacji; możliw;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »