Artykuł o Tematyce Ekologicznej PiS otwiera Polskę na GMO!

.. PiS przedłuża możliwość stosowania pasz GMO o kolejne 5 lat - to już 12 lat wymówek i okłamywania wyborców...- mówi oburzona Jolanta Dal, rolniczka i radna z podkarpackiego.
.. Posłowie z PiS odrzucili też w projekcie ustawy o zmianie ustawy o GMO istotne poprawki strony społecznej, jak np. o ubezpieczeniu OC i ujawnianiu – zgodnie z przepisem unijnym - nazwy lub imienia, nazwiska i adresu podmiotu zamierzającego uprawiać GMO, skróceniu okresu wydania zezwolenia na uprawę GMO czy też o rozszerzenie możliwości wnioskowania  przez osoby fizyczne i organizacje społeczne o kontrolę upraw... - mówi prof. Jacek Nowak, niezależny naukowiec, który od lat aktywnie uczestniczy w posiedzeniach komisji d/s GMO.

Podczas posiedzenia Sejmu 26 stycznia br. Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiły sprawozdanie o  rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1424 i 2029). Poseł  sprawozdawca Jan Duda podkreślił m. in. , że "...w pracach nad projektem licznie uczestniczyła strona społeczna, która zgłaszała propozycje poprawek. Większość z nich został uwzględniona..."
TO NIE JEST ZGODNE Z FAKTAMI, bowiem strona społeczna zgłosiła ponad 30 (!) poprawek konsultowanych z biurem prawnym. Tymczasem podczas głosowań uwzględniono/przegłosowano/ tylko 5 (!) poprawek. Posłowie PiS odrzucili nawet tak kluczowe poprawki, jak np. o ubezpieczeniu OC, o danych osobowych, skróceniu okresu wydania zezwolenia na uprawę GMO czy też o możliwościach złożenia wniosku o kontrolę przez osobę fizyczną lub organizację społeczną.

To nie koniec skandalicznej zmiany stanowiska PiS w sprawach GMO. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom oraz ustaleniom na ostatniej Komisji Rolnictwa dotyczącej ustawy paszowej Ministerstwo Rolnictwa właśnie przedstawiło projekt zmian Ustawy o Paszach, odraczający wejście w życie zakazu stosowania pasz GMO o kolejnych pięć lat, czyli do 1 stycznia 2024 r. To razem już 18 (!)lat odraczania zakazu stosowania pasz GMO, to 18 lat oszukiwania wyborców.

..Powyższy projekt Ministerstwa Rolnictwa realizuje postulaty lobby paszowego, które od szeregu lat opóźnia wprowadzenie ustawowego zakazu pasz GMO. Kolejne odsunięcie zakazu stosowania pasz z GMO skutkuje przyzwoleniem na dalsze podtruwanie Polaków i tolerowanie monopolu zaopatrzenia w białko paszowe co prowadzi do utraty niezależności żywnościowej Polski. W ciągu 12(!)lat opóźniania wprowadzenia tego zakazu kolejne rządy i branża paszowa nie dokonały żadnych znaczących zmian dostosowawczych dla zlikwidowania deficytu białka i pozyskania alternatywnego źródła  zaopatrzenia śruty sojowej wolnej od GMO... - mówi Jadwiga Łopata z Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC.

.. I teraz PiS dodaje kolejne 5 lat pozbawiając rolników zarobku i narażając ludzi, zwierzęta hodowlane i środowisko naturalne na skażenie chemiczne i genetyczne. Wartość importowanych genetycznie zmodyfikowanych dodatków do pasz to ponad 4 mld zł rocznie. Dużą część tej kwoty mogliby zarobić polscy rolnicy gdyby przepisy tworzone przez kolejne rządy wspierały polskie rolnictwo. Niestety kolejne rządy wspierają korporacje i planowo niszczą polskich rolników...- dodaje Lena Huppert, z Fundacji Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT .

W uzasadnieniu projektu zmian Ustawy o Paszach powołano się na nieszkodliwość produktów pochodzących od zwierząt karmionych paszami GMO. TO SKANDALICZNE KŁAMSTWO.  Wystarczy zapoznać się z badaniami niezależnych naukowców, np. wieloletnimi badaniami, przeprowadzonymi przez naukowców z Uniwersytetu w Caen (Francja), które uznano za najbardziej dokładne badania, jakie kiedykolwiek opublikowano w zakresie skutków zdrowotnych żywności GMO oraz herbicydu Roundup na szczurach. „TO BADANIE POKAZUJE NADZWYCZAJNĄ LICZBĘ GUZÓW ROZWIJAJĄCYCH SIĘ WCZEŚNIEJ I BARDZIEJ AGRESYWNIE – szczególnie u samic. Jestem w szoku w odniesieniu do skrajnie negatywnych skutków dla zdrowia.” – powiedział Dr Michael Antoniou, biolog molekularny, King College London(*).

W uzasadnieniu ujawniono też ukrywaną dotychczas przed społeczeństwem prawdę, że stan zaopatrzenia w produkty odzwierzęce oraz jego ceny są uzależnione od importu ponad 2 mln ton śruty sojowej genetycznie modyfikowanej. UWAGA! UWAGA! Wielu obecnych posłów PiS to "stara kadra" z
którą przez lata współpracowaliśmy (jak byli w opozycji) i którzy obiecywali, że jak tylko dojdą do władzy to wprowadzą zakaz GMO...niestety daliśmy się oszukać ale w najbliższych wyborach pokażemy PiS-owi czerwona kartkę. Poniżej stanowiska/wypowiedzi posłów PiS z lat 2011-2012 i podczas kampanii wyborczej. 

 

 

Projekt ustawy o paszach:
Art. 1. W ustawie z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach (Dz. U. z 2017 r. poz. 453) w art. 65 wyrazy
„1 stycznia 2019” zastępuje się wyrazami „1 stycznia 2024 r.”
CAŁOŚĆ - Projekt ustawy z uzasadnieniem::
http://pzzhipd.pl/wp-content/uploads/2018/01/PROJEKT-z-18-stycznia-2018.pdf
(*)http://www.icppc.pl/antygmo/2012/09/szokujace-odkrycia-o-gmo-alarm-dla-swiata/

ZOBACZ filmy: GMO, ALARM DLA ŚWIATA!
http://www.dailymotion.com/video/xttya2
Przełomowe badania zachodnich naukowców jasno pokazują szkodliwość GMO !!!
https://www.youtube.com/watch?v=nMiVq5LFSmM

Stanowiska posłów PiS - LATA 2011-2012 itd, podobnie podczas kampanii wyborczej aż do objęcia władzy a po wyborach szokująca zmiana polityki PiS wobec GMO w Polsce:
Jarosław Kaczyński:
http://icppc.pl/stanowiska/2011/08/kaczynski-jaroslaw-posel/
Obecny minister środowiska:
http://icppc.pl/stanowiska/2012/03/henryk-kowalczyk/
Były  minister środowiska, którego autorstwa jest obecna ustawa o GMO otwierająca PL na uprawy gmo:
http://icppc.pl/stanowiska/2010/07/szyszko-jan-posel/
Była  Pani  Premier  do  której wielokrotnie  pisaliśmy  aby
interweniowała - zero reakcji:
http://icppc.pl/stanowiska/2010/01/szydlo-beata-poslanka/
Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa, Krzysztof Ardanowski, Bąk i inni posłowie publicznie wypowiadali się za wprowadzeniem całkowitego zakazu GMO m. in. w czasie konferencji prasowej w 2012 roku http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=FF16B5E6364B2605C1257A2B00334356
Poseł Telus:
http://icppc.pl/stanowiska/2010/01/telus-robert-posel/
Poseł Dolata:
http://icppc.pl/stanowiska/2009/12/310/

 

 

ICPPC

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ustawy; zakazu; kolejne; stycznia; rolnictwa; stosowania; posłowie; genetycznie; rządy; podczas; komisji; zaopatrzenia; posłów; projekt; mówi; uwaga!; komisja; ochrony; minister; śru;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »