shiuz__750 x 100 px_1

PROPOZYCJA POMOCY DLA GOSPODARSTW POSZKODOWANYCH PRZEZ SUSZĘ

Zarząd Lubuskiej Izby Rolniczej, realizując wniosek przyjęty na posiedzeniu Walnego Zgromadzenia LIR w dniu 10 grudnia 2019r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  z pismem o podjęcie dalszych działań mających na celu ułatwienie funkcjonowania gospodarstw rolnych dotkniętych klęską suszy. Mając na uwadze trudną sytuację ekonomiczną rolników borykających się ze skutkami suszy w kolejnym już roku, padła propozycja o wprowadzenie dodatkowego instrumentu pomocowego realizowanego przez KOWR – umorzenie oprocentowania związanego z rozłożeniem na raty ceny sprzedaży nieruchomości rolnej, należnych dla KOWR w roku wystąpienia klęski suszy, ponieważ odroczenie zapłaty tej należności lub rozłożenie na raty powoduje kumulację należnych kwot w okresie późniejszym lub wzrost wysokości kolejnych rat.

W odpowiedzi otrzymaliśmy pismo >> czytaj

 Źródło
 Lubuska Izba Rolnicza
 http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: propozycja; gospodarstw; poszkodowanych; suszĘ; pomocy; należnych; związanego; wystąpienia; rolnej; ; nieruchomości; sprzedaży; rozłożeniem; ; oprocentowania; umorzenie; suszy; ; realizow;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »