POSIEDZENIE LUBUSKIEGO FORUM ROLNICZEGO

W dniu 22 września br. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się posiedzenie Lubuskiego Forum Rolniczego, które poprowadził przewodniczący Władysław Piasecki. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele związków i organizacji rolniczych woj. lubuskiego, w tym członkowie Zarządu Lubuskiej Izby Rolniczej z prezesem Stanisławem Myśliwcem. Podczas posiedzenia poruszano istotne tematy dotyczące rolnictwa, przede wszystkim dyskutowano o uchwalonej przez Sejm RP ustawie o ochronie zwierząt, która, jeśli wejdzie w życie mocno osłabi pozycję polskiego rolnictwa i jego kondycję powodując likwidacje wielu przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych. Członkowie Forum dyskutowali także o tegorocznej suszy i o działaniu aplikacji do określania jej wysokości. Wszyscy uważali, iż tegoroczne zbiory nie były gorsze niż w zeszłym roku, jednakże tam gdzie rzeczywiście uprawy mocno ucierpiały aplikacja często tego nie wykazywała. Zgromadzeni zauważyli, że aplikacja nie jest bez wad i tak naprawdę nie została przetestowana w celu porównania wartości w terenie. Kolejnym poruszanym tematem był wirus ASF obecny w województwie lubuskim, który także został zdiagnozowany u dzików w Niemczech. Jest to zła informacja, zwłaszcza dla firm i osób handlujących z zachodnimi sąsiadami.

125ml milk

fot 1 150x150
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: posiedzenie; lubuskiego; rolniczego; także; aplikacja; członkowie; gorsze; wykazywała.; często; ucierpiały; uprawy; rzeczywiście; jednakże; zeszłym; tegoroczne; zbiory; zauważyli; ; uważali; ; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »