PODEJRZENIE OGNISKA PTASIEJ GRYPY W POWIECIE GORZOWSKIM

W dniu 25 lutego 2020 roku odbyło się posiedzenie Gorzowskiej Rady Powiatowej Lubuskiej Izby Rolniczej.

W punkcie porządku obrad przeznaczonym na dyskusję Rada wysłuchała informacji o zaistniałej sytuacji w powiecie gorzowskim, gdzie w ramach  przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa ptasiej grypy Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gorzowie Wielkopolskim, wraz Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii wydali w połowie stycznia 2020 roku decyzję o zagazowaniu 40 000 sztuk indyków. Po dokonaniu gazowania ptaków pobrano 420 prób i żadna próba nie potwierdziła obecności wirusa ptasiej grypy w hodowli. Mimo spełnienia wszystkich nakazów od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gorzowie Wlkp. przez hodowców oraz ostatecznej dezynfekcji, która odbyła się w dniu 03.02.2020 roku, właściciele nie otrzymali decyzji o wypłacie odszkodowania za oszacowany żywiec indyczy, oszacowaną paszę i słomę. Hodowcom nie wystawiono także decyzji o zniesieniu zakazu hodowli.

Na dzień 11.03.2020r. (tj. daty redagowania relacji ze spotkania) – w/w decyzje nadal nie zostały wydane.

E.R.

 Źródło
 Lubuska Izba Rolnicza
 http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ptasiej; powiecie; weterynarii; podejrzenie; gorzowskim; ogniska; gorzowie; decyzji; wirusa; 03.02.2020; odszkodowania; wypłacie; otrzymali; właściciele; dezynfekcji; ; odbyła; która; ostate;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »