PIORiN dzieli się doświadczeniem z Czarnogórą

Drukuj

W dniach 8-12 maja br. przebywała w Polsce delegacja Czarnogóry, w skład której wchodzili przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz administracji odpowiedzialnej m.in. za zagadnienia fitosanitarne. Wizyta studyjna została zorganizowana i sfinansowana przez TAIEX, agendę Komisji Europejskiej, w ramach pomocy dla państw kandydujących do Unii Europejskiej. Była to zarazem już druga wizyta dotycząca zagadnień fitosanitarnych, organizowana w Polsce dla przedstawicieli Czarnogóry.
 

Celem było zapoznanie z systemem nadzoru nad podmiotami zarejestrowanymi ze względu na wymogi unijnego prawa zdrowa roślin oraz zasadami paszportowania roślin.
 

W trakcie pobytu zapoznano się z praktycznymi zasadami realizacji zadań, będących przedmiotem zainteresowania delegacji Czarnogóry, przez Wojewódzkie Inspektoraty Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie oraz w Łodzi. Grupa odwiedziła również gospodarstwa szkółkarskie na terenie tych województw, które produkują materiał roślinny, wymagający zaopatrzenia w paszporty roślin.
 

Pani Zorka Prljevic - Zastępca Dyrektora Dyrektoriatu ds. Bezpieczeństwa Żywności, Spraw Weterynaryjnych i Fitosanitarnych, podkreśliła znaczenie możliwości zapoznania się z doświadczeniami PIORiN dla lepszego zrozumienia zasad i wymagań Unii Europejskiej, co niewątpliwie przełoży się na przygotowanie się Czarnogóry do akcesji do UE. Doceniła wysokie kompetencje polskich inspektorów, a także otwartość i gościnność wizytowanych producentów. Jednocześnie, wyraziła nadzieję na kontynuację współpracy i kolejne wizyty szkoleniowe w Polsce, w ramach pomocy Komisji Europejskiej dla państw kandydujących do UE.

 Źródło
Państwowa Inspekcja Ochrony
Roślin i Nasiennictwa
http://piorin.gov.pl/

125ml milk

1,k1uUwl caFOE6tCTiHtf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: piorin; wizyta; ochrony; czarnogóry; ; europejskiej; ; nasiennictwa; pomocy; ramach; kandydujących; polsce; czarnogórą; doświadczeniem; dzieli; zasadami; roślin; fitosanitarnych; ; komisji; p;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »