Opinia KRIR w sprawie maksymalnych sum ubezpieczenia upraw rolnych

paragraf.gifW związku z przedstawieniem do konsultacji społecznych projektu rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Program rolnośrodowiskowy” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych nie wniósł uwag do przedmiotowego projektu ze względu na pilność wprowadzenia niniejszych przepisów.

Samorząd rolniczy postuluje jednak dalsze zmiany niniejszego rozporządzenia, w szczególności doprecyzowania przepisów dotyczących pakietu 8, w którym nadal brakuje szczegółowej informacji dotyczącej prawidłowego zmianowania.
Wprowadzone w projekcie uregulowania są korzystne dla rolników, którzy dokonali zmian w planach rolnośrodowiskowych przed wejściem w życie nowego rozporządzenia, brakuje jednak podobnych uregulowań dla rolników, którzy chcieliby dokonać zmian w tym roku. Projekt nie jest również korzystny dla rolników, którzy rozpoczęli realizację programu rolnośrodowiskowego w 2013 r.

Samorząd rolniczy podtrzymał opinię, że zasady ustalone w chwili podpisywania zobowiązania nie powinny być zmieniane w trakcie jego realizacji.

Redaktor: Małgorzata Ramatowska   

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

paragraf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolników; ; sprawie; którzy; jednak; projektu; opinia; rozporządzenia; ; rolniczy; maksymalnych; ubezpieczenia; rolnych; rozwoju; brakuje; rolnośrodowiskowych; nowego; uregulowań;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »