Ograniczenie populacji dzików na Podlasiu

Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk uczestniczył dziś we wspólnej konferencji prasowej z ministrem środowiska Maciejem Grabowskim.

Fot. Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Środowiska

Fot. Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Środowiska

Głównym tematem były zagadnienia związane z ograniczeniem populacji dzików na Podlasiu.

Wiceminister Tadeusz Nalewajk poinformował, że w resort rolnictwa zobowiązał się do zakupu chłodni niezbędnych do przetrzymywania dzików na czas prowadzenia badań nad wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) w strefach ochronnej i z ograniczeniami.

W ramach podejmowanych działań mają tez nastąpić zmiany odpowiednich rozporządzeń.

Ponadto, aby nie doprowadzić do rozprzestrzeniania się wirusa ASF w całej Polsce zostanie przygotowany nowy projekt ustawy o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt z propozycją wprowadzenia w strefie objętej ograniczeniami programu bioasekuracji.

Plan działań związanych z redukcją populacji dzików w województwie podlaskim w związku z występowaniem wirusa ASF  został  ustalony  na  spotkaniu  ministra  środowiska  Macieja Grabowskiego, wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Tadeusza Nalewajka, a także m.in. Adama Wasiaka, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Krzysztofa Jażdżewskiego, Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii, Macieja Żywno, wojewody podlaskiego, Lecha Blocha, Przewodniczącego Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego oraz przedstawiciela Starosty Białostockiego.

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Ograniczenie populacji dzikow na Podlasiu 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: populacji; rolnictwa; tadeusz; dzików; działań; ograniczenie; rozwoju; związku; głównego; wirusa; zwierząt; macieja; podlasiu; konferencji; prasowej; dzików; podsekretarz;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »