shiuz__750 x 100 px_1

OŚWIADCZENIE Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego

Min. J.K. Ardanowski

Dziś otrzymałem wezwanie od Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o., działającego w imieniu portalu internetowego Onet.pl, w którym wydawca ten domaga się ode mnie przeprosin i usunięcia ze strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  mojego oświadczenia z 16 września 2020 roku.

W oświadczeniu tym  stwierdzam, że to zagraniczne medium działa na szkodę Polski, destabilizuje polską scenę polityczną i jest bezpośrednio zaangażowane w spór polityczny po stronie „totalnej opozycji”. Stwierdzam także, że przedstawiony przez Onet.pl film o jednej z ferm futerkowych, jest zbiorem manipulacji i „ustawek”, fałszywych tez i komentarzy, mających udowodnić wrażliwym i nieuzbrojonym w specjalistyczną wiedzę widzom, że hodowla zwierząt jest działaniem złym i niemoralnym.

Manipulacje i mijanie się z prawdą w tym filmie potwierdzają naukowcy i specjaliści weterynarii, którzy dokonali jego oceny.

Moje oświadczenie było związane z potrzebą wyjaśnienia sposobu, w jaki moja opinia o procedowanej ustawie o ochronie zwierząt trafiła do Onet.pl. Przygotowanie tej opinii i przekazanie jej kierownictwu PiS oraz parlamentarzystom zajmującym się sprawami rolnictwa, było moim obowiązkiem.

Dokument ten był adresowany jedynie do kierownictwa PiS oraz posłów i senatorów. Niestety bez mojej wiedzy został ujawniony przez Onet.pl i wykorzystany do podsycania niepokojów w Prawie i Sprawiedliwości.

W związku z tym, że moje oświadczenie opublikowane na stronie www.gov.pl/rolnictwo było reakcją na zachowanie Onet.pl i dotarło do adresatów oraz zainteresowanych moim stanowiskiem osób, podjąłem decyzję o zdjęciu go ze strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Natomiast nieporozumieniem jest oczekiwanie ode mnie przeprosin za moją ocenę funkcjonowania Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. w naszej Ojczyźnie.

W załączeniu zamieszczam tekst wezwania Ringier Axel Springer Polska.

Materiały

Do pobrania
Wezwanie_Ringier_Axel_Springer_Polska_Sp_z_oo.pdf 0.14MB

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

1920
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; rozwoju; onet.pl; ringier; springer; oŚwiadczenie; ministra; stronie; oświadczenie; zwierząt; ministerstwa; internetowej; przeprosin; strony; krzysztofa; ardanowskiego; polska; ustawie; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »