O polityce rolnej – spotkania w Siedlcach

O polityce rolnej – spotkania w Siedlcach Na temat unijnej polityki rolnej, polskiego sukcesu w ramach budżetowych negocjacji, produkcji i promocji polskiej żywności rozmawiano w miniony piątek w Siedlcach. W dyskusji z rolnikami i samorządowcami uczestniczył minister Stanisław Kalemba, a także przedstawiciele agencji i instytucji ministrowi podległych.

Omówiono zagadnienia z zakresu wsparcia eksportu produktów rolno-spożywczych na rynki UE i krajów trzecich, działania z zakresu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 i nowego okresu programowania 2014-2020 oraz skuteczności nadzoru służb weterynaryjnych nad przetwórstwem mięsa i mleka, współpracą z powiatowymi inspekcjami oraz kontrolą jakości handlowej produktów rolno-spożywczych.

Kolejnym punktem wizyty ministra w Siedlcach było spotkanie gospodarcze między samorządami i przedsiębiorcami z subregionu siedleckiego a przedstawicielami Chin, Rosji i Kazachstanu. Poświęcone one było między innymi współpracy w zakresie eksportu polskiego mięsa do Chin, eksportu mleka w proszku, lokalizacji elektrowni fotowoltaicznych czy miast i regionów partnerskich.

W rozmowach uczestniczyli także: ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w RP Xu Jian, ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Kazachstanu w RP Jerik Utembajew, przedstawiciele handlowi Federacji Rosyjskiej w RP i Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej oraz władze Polsko-Fukieńskiej Izby Gospodarczej.

Podczas wizyty na ziemi siedleckiej Stanisław Kalemba odwiedził również producentów pieczarek z dwóch grup działających w Krześlinie. Szef resortu rolnictwa przypomniał, że obecnie, w produkcji pieczarek, Polska zajmuje I miejsce w UE i III na świecie – po Chinach i USA.

Galeria zdjęć:

125ml milk

O polityce rolnej spotkania w Siedlcach width209
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: siedlcach; republiki; eksportu; ludowej; zakresu; chińskiej; ambasador; stanisław; przedstawiciele; mięsa; polityce; rolnictwa; produkcji; spotkania; między; polskiego; produktów; rolnej; w;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »