Sekretarz stanu Anna Gembicka wręczyła wczoraj powierzenia 17 kandydatom na dyrektorów zespołów szkół prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Dyrektorzy zostali wyłonieni w drodze konkursu.
Sekretarz stanu, gratulując kandydatom wygranej i składając życzenia wytrwałości w realizacji wizji i zamierzonych planów, zaznaczyła, że powierzenie stanowiska dyrektora szkoły to odzwierciedlenie ich kompetencji, dotychczasowych osiągnięć oraz pozytywnej wizji kierowania szkołą rolniczą.
- Pełnienie stanowiska dyrektora szkoły wiąże się z dużą odpowiedzialnością i ogromem pracy. Jestem pewna, że przygotowanie merytoryczne i wieloletnie doświadczenie zawodowe, połączone z chęcią do pracy, kreatywnością i troską o powierzoną placówkę, przełożą się na kolejne sukcesy jej działalności. – powiedziała wiceminister Anna Gembicka.
Zadania resortowych szkół
Tworzenie warunków dla rozwoju edukacji na obszarach wiejskich oraz ciągłe upowszechnianie wiedzy wśród jej mieszkańców jest jednym z priorytetów w programie działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szkoły rolnicze odgrywają ważną rolę w tworzeniu zasobów edukacyjnych i wdrażaniu wiedzy na obszarach wiejskich.
- Oczekujemy, że resortowe szkoły rolnicze staną się jednym z ogniw transferu wiedzy do praktyki oraz kreowania procesów innowacji gospodarczych i społecznych, służących podnoszeniu poziomu oraz zwiększeniu konkurencyjności polskiego rolnictwa dodała sekretarz stanu.
Szkoły rolnicze, a w szczególności resortowe szkoły rolnicze, powinny oferować edukację, która z jednej strony będzie odpowiadała na aktualne potrzeby gospodarcze, a z drugiej będzie kształtowała postawy obywatelskie, podtrzymywała tradycję i kulturę polskiej wsi.
Sekretarz stanu Anna Gembicka zwróciła się do dyrektorów z prośbą, aby w swojej pracy na stanowisku dyrektora szkoły nie zapominali o współpracy z instytutami badawczymi, uczelniami rolniczymi, ośrodkami doradztwa rolniczego, izbami rolniczymi, Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, a także pracodawcami i różnymi podmiotami działającymi na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Taka współpraca może być pożyteczna dla wszystkich, a szkołom z pewnością pomoże unowocześnić proces dydaktyczny.
Materiały
Lista dyrektorów, którzy otrzymali powierzeniaNowi_dyrektorzy_szkół_rolniczych.pdf 0.26MB
Zdjęcia (18)
Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/