Nieco ponad miliard zł trafiło do rolników w ramach wypłaty zaliczek z tytułu tegorocznych dopłat bezpośrednich

Zaorane pole. Zdjęcie Agnieszka Zawadzka

Zdjęcie Agnieszka Zawadzka

16 października br. ARiMR rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 r. Ich wysokość, podobnie jak w roku ubiegłym, wynosi 70 proc. kwoty dopłat. W ciągu trzech pierwszych dni realizacji tych płatności na konta bankowe ok. 208 tys. rolników trafiło nieco ponad miliard zł.

Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada. Szacuje się, że z tego tytułu na konta rolników trafi ok. 10 mld zł. Pozostała część pieniędzy będzie wypłacana rolnikom sukcesywnie od 1 grudnia. Całkowita pula środków przeznaczona na płatności bezpośrednie za 2017 r. wynosi 14,8 mld zł.

W 2017 r. wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ok. 1,342 mln rolników. Zaliczki otrzymają ci z nich, którzy spełnili warunki do przyznania płatności.

W pierwszej kolejności pieniądze trafią do rolników z terenów, które zostały zniszczone przez klęski żywiołowe oraz z obszarów objętych ASF.

Po raz pierwszy ARiMR wypłaciła zaliczki na poczet płatności bezpośrednich w wysokości 70 proc. kwoty dopłat w 2016 r. Dla rolników jest istotne, aby pieniądze trafiły do nich w okresie jesienno-zimowym, ponieważ to pozwala im na zakup po niższych cenach niż wiosną nawozów, środków ochrony roślin czy sprzętu rolniczego.

Beata Orzołek - zastępca prezesa ARiMR - mówi o wypłacie zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich za 2017 r.

 

Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm pole zaorane Agnieszka Zawadzka slider 10 9acd0619b5
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: bezpośrednich; zaliczek; dopłat; płatności; rolników; trafiło; ramach; miliard; tytułu; poczet; tegorocznych; środków; wypłaty; zaliczki; wynosi; rolników; pieniądze; wypłaci;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »