shiuz__750 x 100 px_1

Nie będzie zmian dla rolników w systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

paliwoOdpowiadając na pismo samorządu rolniczego przesłane do Prezes Rady Ministrów w sprawie zmiany ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (Dz. U. poz. 708) mające na celu zniesienie obowiązku potwierdzania odbioru paliwa przez wszystkich rolników (zobacz >>>), resort finansów przekazał w dniu 17 lipca 2017 r., że jak już wyjaśniono w piśmie Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów stanowiącym odpowiedź na pismo Zarządu KRIR (zobacz >>>) „rolnik prowadzący działalność rolniczą, o ile nie prowadzi jednocześnie działalności gospodarczej nie może być uznany za podmiot odbierający, w rozumieniu ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów”.

Poinformowano, że stanowisko Ministerstwa Finansów zaprezentowane w ww. piśmie nie uległo zmianie i jest aktualne.

Końcowo, odnosząc się do wniosku o publikację na stronach internetowych Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pisma Podsekretarza Stanu poinformowano, że treść tego pisma została opublikowania na stronach Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnej pod adresem: https://puesc.gov.pl/web/puesc/faq-sent temat „Stanowiska Ministerstwa Finansów w sprawie systemu monitorowania drogowego przewozu towarów”- „Krajowa Rada Izb Rolniczych”.

Dodatkowo poinformowano, że ww. pismo zostanie udostępnione Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi w celu publikacji na jego stronach internetowych.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

paliwo
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: drogowego; przewozu; monitorowania; finansów; systemie; ministerstwa; stronach; rolnictwa; podsekretarza; rozwoju; (zobacz; piśmie; będzie; poinformowano; ; ustawy; sprawie; towarów; rolnikó;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »