PRODUCENT: Yara
Jednostka miary:: szt.
Opis produktu:
Wieloskładnikowe, mineralne nawozy granulowane przeznaczone są do nawożenia roślin ogrodniczych, zwłaszcza warzyw gruntowych, gruntowych upraw pod osłonami, truskawek, drzew owocowych w sadach i szkółkach oraz roślin jagodowych i ozdobnych.
Nawóz Yara Mila Complex 25kg najlepiej stosować przed siewem lub sadzeniem roślin.
Produkt jest doskonałym źródłem przyswajalnego przez rośliny azotu, fosforu, potasu, magnezu oraz siarki, a także niezbędnych dla roślin mikroelementów.
Stosowanie nawozu Yara Mila Comlex niezwykle korzystnie wpływa na wzrost roślin, poprawia ich plonowanie oraz jakość owoców i warzyw. Natomiast zawarty w nawozie fosfor wpływa na lepsze ukorzenianie się roślin, co poprawia ich ogólne zaopatrzenie w wodę i składniki pokarmowe.
Opakowanie: 25 kg
Skład:
- azot całkowity (N): 12%
- azot azotanowy (N-NO3): 5%
- azot amonowy (N-NH4): 7%
- pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie (P2O5): 11%
- pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie (P2O5): 7,7%
- tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie (K2O): 18%
- tlenek magnezu całkowity (MgO): 2,7%
- tlenek magnezu rozpuszczalny w wodzie (MgO): 1,3%
- siarka całkowita (S): 8%
- bor (B): 0,015%
- żelazo (Fe): 0,2%
- mangan (Mn): 0,02%
- cynk (Zn): 0,02%
Nawóz NPK (Mg,S) 12+11+18+(+2,7+8)
Wieloskładnikowe nawozy mineralne - podstawowe informacje
Jeśli zastanawiasz się, czy nawozy yara będą odpowiednie dla Twoich upraw, zapoznaj się z zaletami ich wykorzystania w ogrodnictwie. Przede wszystkim przez ten termin rozumie się produkty, których zadaniem jest niejako dokarmienie roślin, którym brakuje potrzebnych do wzrostu makro- i mikroelementów. Zachęcamy do zapoznania się ze składem poszczególnych mieszanek, ponieważ w zależności od wybranego produktu, mogą one różnić się m.in. proporcjami rozmaitych pierwiastków. W preparatach tego typu powinny znaleźć się przede wszystkim azot, fosfor i azot - przynajmniej dwa z nich.
Zastanawiasz się, jak działają nawozy wieloskładnikowe? Otóż na początek warto sobie uświadomić, że pod tym kątem możemy wyróżnić dwa rodzaje: doglebowe i dolistne. Doglebowe, nazywane również tradycyjnym, mogą zawierać środki powierzchniowo czynne poprawiające zwilżanie liścia oraz biostymulatory. Nawożenie dolistne jest dobre dla tych, którzy poszukują szybszych rezultatów. Minusem jest jednak to, że efekty podjętych starań są raczej doraźne. Przy wyborze preparatu kieruj się ilość poszczególnych związków pokarmowych (znajdziesz potrzebne informacje na etykiecie) oraz tym, czy nawóz jest przeznaczony do konkretnych roślin, a jeśli tak, to do jakich.
Komentowane
1 Dość eko-terroru!
Aktualności
2 Nowy członek zarządu w Janowie Podlaskim
Aktualności
3 Czekała na pieniądze za byki
Hodowla i Rybołóstwo
4 Prezes Fundacji Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA Szczepan Wójcik o wyzywaniach Wspólnej Polityki Rolnej
Aktualności
5 Zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce? Ucierpią ludzie i gospodarka
Hodowla i Rybołóstwo