Narada z wojewódzkimi lekarzami weterynarii

Dziś odbyła się narada podsekretarz stanu Ewy Lech i głównego lekarza weterynarii Włodzimierza Skorupskiego z wojewódzkimi lekarzami weterynarii.

Fot. Narada w wojewódzkimi lekarzami weterynarii

Fot. Narada w wojewódzkimi lekarzami weterynarii

Omówiona została aktualna sytuacja epizootyczna dotycząca afrykańskiego pomoru świń (ASF). Przedstawione zostały także podejmowane przez resort decyzje w sprawie zwalczania skutków tej choroby.

W związku z koniecznością zaostrzenia kontroli w gospodarstwach posiadających świnie  wojewódzcy lekarze weterynarii zostali zobowiązani do oddelegowania pracowników do regionów objętych restrykcjami weterynaryjnymi. Oddelegowani lekarze będą sprawdzać zarówno gospodarstwa zobowiązane do przestrzegania wymogów bioasekuracji, jak i targowiska znajdujące się na terenach objętych restrykcjami.

Podczas narady zwrócono uwagę na konieczność bezwzględnego przestrzegania obowiązujących w tym zakresie wymogów.

Wobec gospodarstw nieprzestrzegających nałożonych obowiązków bioasekuracji w obszarach: objętym ograniczeniami oraz obszarze „zagrożenia” będą podejmowane decyzji o likwidacji stada bez prawa do ubiegania się o trzyletnie wsparcie, które przysługuje tym rolnikom, którzy zgłosili brak możliwości dostosowania się do wymogów bioasekuracji i zaprzestają chowu trzody chlewnej.

Galeria zdjęć:

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Narada z wojewodzkimi lekarzami weterynarii 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: narada; lekarzami; weterynarii; wojewódzkimi; przestrzegania; objętych; podejmowane; będą; wojewódzkimi; wymogów; bioasekuracji; lekarze; zakresie; gospodarst;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »