Najlepsi pojadą do Brukseli!

Finał wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych odbył się w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich (powiat Turek). Trzej laureaci konkursu: Łukasz Myszkowski, Bartłomiej Nowicki i Michał Trzepacz pojadą na wycieczkę do Brukseli, ufundowaną przez europosła Andrzeja Grzyba.

Do rywalizacji przystąpili uczestnicy, którzy zostali wyłonieni na podstawie eliminacji szkolnych. Pierwszą część zmagań stanowił test składający się z 50 pytań. W czasie jego rozwiązywania opiekunowie i zaproszeni goście zwiedzali muzeum Mehoffera oraz kościół w Turku, w którym znajdują się polichromie i witraże tego artysty.

W etapie pisemnym wyłoniono 12 finalistów, którzy odpowiadali na pytania zadawane przez komisję konkursową. Po podsumowaniu wyników ogłoszono listę laureatów (pięć osób), którzy będą reprezentowali Wielkopolskę w finale krajowym. Zostanie on rozegrany w dniach 7-8 marca w Kielcach, podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej „Agro-Tech”. Laureatami zostali: Łukasz Myszkowski, student IV roku Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Bartłomiej Nowicki, uczeń Zespołu Szkół Przyrodniczo- -Politechnicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Marszewie (powiat Pleszew), Michał Trzepacz, słuchacz Studium Policealnego w Kaczkach Średnich oraz Krystian Frydrych i Szymon Kopalak.

Oprócz awansu do etapu centralnego na uczestników czekały atrakcyjne nagrody, których fundatorami byli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba, poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb, Wielkopolska Izba Rolnicza, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Nieruchomości Rolnych, KRUS, Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz Starostwo Powiatowe w Turku.

Największą radość wzbudziła wiadomość, że dla trójki najlepszych europoseł Andrzej Grzyb ufundował wyjazd do Brukseli. Głównym organizatorem imprezy był Zarząd Wojewódzki Związku Młodzieży Wiejskiej „Wici” Wielkopolska, patronat honorowy nad zawodami objęli: minister rolnictwa Stanisław Kalemba oraz europoseł Andrzej Grzyb, patronat medialny sprawowała m.in. redakcja „Wieści Rolniczych”.

Wojciech Rębiasz

125ml milk


Dzięki uprzejmości Bezpłatnego Miesięcznika "Wieści Rolnicze"
Logo Miesięcznika - Wieści Rolnicze
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnictwa; centrum; michał; którzy; najlepsi; pojadą; minister; których; nagrody; ; rozwoju; stanisław; ; agencja;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »