Najbardziej praktyczne wydarzenie w branży mleczarskiej już za nami! II Narodowy Dzień Mlecznej Fermy po raz kolejny skupił niemal 300 hodowców z całego kraju

 

1a

 

Alworol Wolica Nowa w Aleksandrowie, jedno z największych gospodarstw rolnych w woj. wielkopolskim, 22 maja zaroiło się od ludzi. Wśród uczestników przeważali właściciele i prezesi gospodarstw z różnych regionów. Dzięki wydarzeniu hodowcy mieli okazję zapoznać się z ofertą przeszło 40 firm wiodących prym w branży rolniczej. Event został objęty honorowym patronatem przez Polską Radę Rolną, East European Agricultural Alliance i Wielkopolską Izbę Rolniczą.

1b

 

II już edycja wydarzenia poświęcona była przede wszystkim poradom dotyczącym przygotowywania paszy z lucerny i traw motylkowych, a także prezentacjom maszyn zielonkowych. Pokazów dokonał słoweński producent maszyn SIP Strojna Industrija (kosiarka dyskowa, przetrząsacz i dwie zgrabiarki) oraz oficjalny dealer marki Claas i Horsch – Agro Sznajder Sp. z o.o. (sieczkarnia, przyczepa wielozadaniowa, zgrabiarka i prasa). Uczestnicy mieli okazję zaznajomić się także z firmą KUBOTA, którą przedstawiła firma Agroma oraz z ofertą Hydro-Masz Sp. z o.o. Sp. K., dealer ciągników: TYM i Lindner. Firma Horsch zaprezentowała opryskiwacz ciągniony, firma Czajkowski maszynę uprawową o szerokości 6m, zaś firma Guttler siewnik o szerokości 3m. Nie zabrakło też rozrzutników firmy Agromilka oraz rozrzutników Mechaniki Maszyn i Urządzeń Rolniczych Tomasz Pinkowski w Wągrowcu.

23

 

Na wyjątkowy charakter imprezy wpłynęło połączenie elementów wystawy, szkolenia, targów oraz dni otwartych. Uroczystość została otwarta przez Kornela Pabiszczaka, reprezentanta Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Pawła Strzyżewskiego – przedstawiciela Mróz S.A., oraz Prezesa InConventus Group, Maksyma Kryvonisa.

45

 

W ramach wydarzenia odbyła się również konferencja prasowa, w której udział wziął Andrzej Stecko – wiceprezes CEKO Sp. z o.o. wyżej wymieniony Paweł Strzyżewski, Rafał Stachura – prezes Lubelskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, oraz Wojciech Styburski – prezes Agrointegracji Sp. z.o.o.

Ci wybitni eksperci zaznajomili uczestników z prognozami dla rynku mleka i odpowiedzieli na pytanie czego mogą spodziewać się mleczarnie i hodowcy bydła mlecznego w najbliższym czasie. Poruszona została również kwestia zrzeszania hodowców w grupy producentów rolnych, będąca szansą na skuteczny rozwój i osiągnięcie znaczącej pozycji na rynku.

6

 

Sama impreza rozpoczęła się od rejestracji uczestników, rozdania materiałów konferencyjnych i prezentów od partnerów wydarzenia. W dalszej części miała miejsce prelekcja nt. precyzyjnego rolnictwa i zarządzania gospodarstwem, wygłoszona przez Monikę Cieniawską i Jerzego Koronczoka , przedstawicieli 365 FarmNet. O zwiększaniu wydajności plonów za pomocą polskich aminokwasów opowiedział Tomasz Harcianek, reprezentujący firmę Agro Sorb oraz dr Adam Radkowski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Na temat wpływu nowoczesnego systemu monitoringu „Smartbow” na poprawę dobrostanu i zdrowia bydła prelekcję wygłosiła Urszula Glinka z firmy Zoetis. Nie można zapomnieć również o informacjach dotyczących nowoczesnego systemu kontroli zdrowia i żywienia krów oraz wykrywania rui, które przekazał Piotr Koźlicki z Farm-MPartner.

7

 

Ciekawym punktem programu były wycieczki po gospodarstwie Wojciecha Mroza, na terenie którego odbyło się wydarzenie. Gospodarstwo liczy przeszło 800 krów, zaś jego zwiedzanie koordynowali wyspecjalizowani zootechnicy.

8

 

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy to wydarzenie przeznaczone dla hodowców bydła mlecznego chcących poprawić efektywność swojego gospodarstwa, wydajność stada i jakość produkowanego mleka, a co za tym idzie dla hodowców, którzy w sposób świadomy i zrównoważony chcą rozwijać swój biznes, zachowując przy tym najwyższą dbałość o zdrowie i o dobro swoich zwierząt.

III edycja już niedługo. Tematem wiodącym będzie przygotowywanie kukurydzy na kiszonkę oraz pokaz i rzetelne porównanie wozów paszowych od wiodących producentów. Zostanie ono przeprowadzone przez niezależnego eksperta. Impreza odbędzie się w gospodarstwie rolnym Sylwestra i Wioletty Imiołek w Domaniewicach (woj. łódzkie).

9

 

Źródło: InConventus Group

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1a
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; bydła; wydarzenie; branży; również; dzień; mlecznej; hodowców; maszyn; najbardziej; szerokości; także; horsch; dealer; tomasz; wydarzenia; edycja; wiodących; rozrzutnik&o;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »