shiuz__750 x 100 px_1

Nabór wniosków na działania 121 i 126 PROW 2007-2013

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podała terminy naboru wniosków na działania 121 - Modernizacja gospodarstw rolnych oraz 126 - Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych.

O

Od 2 do 29 października 2012r. będzie można składać wnioski na Modernizacja gospodarstw rolnych w woj. podkarpackim. Rolnicy z Podkarpacia mają do wykorzystania około 49 mln zł. Według szacunków ARIMR kwota ta wystarczy na dofinansowanie około 400 wniosków. Szczegółowe informacje na temat naboru, wiosków oraz instrukcje wypełniania dokumentów można znaleźć na stronie ARiMR.

Od 15 października do 26 listopada 2012r. – będzie można składać wnioski na działanie Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczychWnioski o przyznanie pomocy mogą być składane wyłącznie w związku z wystąpieniem szkód powstałych w gospodarstwach w 2011 lub 2012 rok na skutek zjawisk atmosferycznych. Szczegółowe informacje na temat naboru, wniosków oraz instrukcje wypełniania dokumentów można znaleźć na stronie ARiMR.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapowiedziało również uruchomienie w tym roku kolejnej transzy środków na działanie kredyty preferencyjne. Preferencyjnie oprocentowane kredyty będą dostępne w bankach współpracujących z ARiMR. Oprocentowanie, które będą płacili rolnicy będzie trochę wyższe niż dotychczas obowiązujące, ale w porównaniu z innymi kredytami będzie i tak bardzo atrakcyjne. Rolnicy, którzy zdecydują się na kredyt inwestycyjny zapłacą tylko 3% należnego bankowi oprocentowania, resztę pokryje za nich ARiMR. W wypadku  kredytów klęskowych rolnik, który posiada odpowiednie ubezpieczenia zapłaci teraz  1,5% należnego bankowi oprocentowania, a gdy nie będzie miał ubezpieczonych budynków czy upraw zapłaci 4,5% odsetek, resztę uiści za niego ARiMR.


Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »