shiuz__750 x 100 px_1

Na razie wszyscy chętni mogą liczyć na otrzymanie wsparcia. ARiMR podsumowuje nabór wniosków o przyznanie pomocy z PO RYBY 2007-2013 na inwestycje w rybołówstwie śródl

 

c600e294c7

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjęła 36 wniosków o przyznanie dofinansowania na operacje  realizowane w ramach środka "Inwestycje w chów i hodowlę ryb". Przedsiębiorcy ubiegają się w nich o przyznanie około 13,8 mln zł wsparcia. Można się spodziewać, że liczba wniosków, jak i wynikająca z nich kwota dofinansowania mogą być wyższe, ponieważ istniała możliwość wysłania dokumentów pocztą i zapewne część zainteresowanych zdecydowała się skorzystać z tej drogi. Mogą one dotrzeć do ARiMR w ciągu kilku najbliższych dni i dopiero wtedy będzie można podsumować ten nabór wniosków.  Agencja ma do dyspozycji na pomoc na "Inwestycje w chów i hodowlę ryb" około 20 mln zł, co oznacza, że na razie wszyscy ubiegający się o dofinansowanie mogą je otrzymać jeżeli spełniają warunki do przyznania wsparcia i złożyli prawidłowo wypełnione i kompletne wnioski.  

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmowała wnioski o dofinansowanie "Inwestycji w chów i hodowlę ryb" realizowanych w ramach Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013" od 8 do 21 czerwca 2012 r. Wsparcie można było otrzymać m.in. na odbudowę, rozbudowę lub przebudowę istniejących obiektów służących do chowu i hodowli ryb, wyłącznie w zakresie budowli hydrotechnicznych takich jak mnichy, zastawki oraz jazy.

Termin naboru wniosków podał 22 maja 2012 r. do publicznej wiadomości, za pośrednictwem dziennika "Rzeczpospolita" oraz portalu internetowego Agencji Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tomasz Kołodziej.

Wnioski o dofinansowanie należało składać do oddziału regionalnego ARiMR właściwego ze względu na miejsce położenia obiektu, w którym będzie realizowana operacja związana z chowem i hodowlą ryb.

Pomoc jest przyznawana do wyczerpania środków finansowych, zgodnie z kolejnością złożenia prawidłowo wypełnionego i udokumentowanego wniosku o dofinansowanie.

Wzór formularza wniosku o dofinansowanie wraz z instrukcją oraz inne niezbędne dokumenty są dostępne na stronach: www.arimr.gov.pl (otwórz)  i www.minrol.gov.pl w zakładce "PO Ryby 2007-2013".

DKS

Od 8 czerwca trwa nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje związane z chowem i hodowlą ryb. O szczegółach mówi Anna Pietruczuk z Departamentu Wsparcia Rybactwa ARiMR. Program 1 Polskiego Radia 15 czerwca 2012 r.


Franciszek Adamczyk, współwłaściciel gospodarstwa rybackiego z powiatu bytowskiego w woj. pomorskim jest jedną z osób, która skorzystała z pomocy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dzięki otrzymanemu wsparciu zrealizował kilka poważnych projektów, m.in. kupił urządzenia niezbędne do hodowli ryb. Program 1 Polskiego Radia 18 czerwca 2012 r.

Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

c600e294c7
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »