Ministerstwo zapewnia, że są środki na kredyty preferencyjne

Pismem z dnia 16.09.2019 roku interweniowaliśmy w sprawie dostępności środków finansowych na akcję kredytową związaną z wznowieniem produkcji i odtworzeniem środków trwałych w związku z wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy z Ministerstwa Rolnictwa zapewnienie, że środki takie są w dyspozycji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i banki współpracujące z Agencją mogą z nich korzystać.

1

 

Oto treść pisma wystosowanego do Prezesa WIR Piotra Walkowskiego przez Pozdekretarza Stanu Rafała Romanowskiego:

W związku z pismem znak WIR.BW.AP.2545.2019 z dnia 16 września 2019 r. w sprawie zabezpieczenia środków na dopłaty do preferencyjnych kredytów na wznowienie produkcji i odtworzenie środków trwałych w związku z wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych - uprzejmie Pana Prezesa informuję, że zgodnie z wyjaśnieniami Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wg stanu na dzień 24 września 2019 r. na internetowej platformie służącej do rezerwacji środków na ww. kredyty dostępne są środki na dopłaty do oprocentowania tych kredytów w wysokości 2,1 min zł oraz limit akcji kredytowej na poziomie 220,9 min zł. A zatem banki współpracujące z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mogą bez przeszkód udzielać preferencyjne kredyty na wznowienie produkcji i odtworzenie środków trwałych w związku z wystąpieniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych i rezerwować środki finansowe na pokrycie dopłat do oprocentowania tych kredytów.

 

Opracowanie: Andrzej Przepióra

 

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: środków; środki; kredyty; związku; rolnictwa; prezesa; produkcji; preferencyjne; restrukturyzacji; zjawisk; niekorzystnych; wystąpieniem; trwałych; modernizacji; września; współpr;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »