Minister Środowiska wzywa PZŁ i Lasy Państwowe do kontroli kół łowieckich

ministerstwo Środowiska

W związku z licznymi szkodami łowieckimi i problemami zgłaszanymi przez samorząd rolniczy Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Pan Andrzej Konieczny wystąpił 2 czerwca 2017 r. do Przewodniczącego Zarządu Głównego PZŁ p. Lecha Blocha i do Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych p. Konrada Tomaszewskiego w sprawie kontrolowania działalności kół łowieckich pod kątem prawidłowości szacowania szkód oraz współpracy w zabezpieczaniu upraw przed szkodami wyrządzanymi przez zwierzęta łowne.

W piśmie czytamy: W związku z występującą wiosenną intensyfikacją szkód wyrządzanych przez zwierzęta łowne w uprawach i płodach rolnych, o czym świadczą liczne telefony od poszkodowanych oraz przekazywane do resortu środowiska pisma i wystąpienia rolników, ponownie zwracam się do Panów z prośbą o wzmożoną kontrolę nad prawidłowością prowadzenia szacowania szkód przez dzierżawców i zarządców obwodów łowieckich.

Proszę także o minimalizowanie i ograniczanie wszelkich sytuacji konfliktowych z rolnikami oraz uczulanie kół łowieckich i zarządców o konieczności rzetelnego szacowania szkód zgodnie z procedurą określoną w rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie sposobu postępowania przy szacowaniu szkód oraz wypłat odszkodowań za szkody w uprawach i płodach rolnych.

Przypominam także o obowiązku wynikającym z ustawy - Prawo łowieckie - współdziałania dzierżawców i zarządców obwodów łowieckich z właścicielami upraw w zabezpieczaniu ich przed szkodami wyrządzanymi przez zwierzęta łowne.

Pismo do pobrania>>>


Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

ministerstwo %C5%9Arodowiska
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: łowieckich; szkód; Środowiska; szkodami; zwierzęta; szacowania; zarządców; także; związku; państwowe; sprawie; uprawach; płodach; kół; minister; zabezpieczaniu; kontroli; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »