MINISTERSTWO ROLNICTWA WS. TERMINÓW STOSOWANIA NAWOZÓW AZOTOWYCH

W lutym bieżącego roku Lubuska Izba Rolnicza zwróciła się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o możliwość odstępstwa od przepisów nakładających stosowanie nawozów azotowych od 1 marca (artykuł z wysłanym pismem). W bieżącym roku warunki pogodowe spowodowały wcześniejsze wznowienie wegetacji i tym samym konieczność zasilenia plantacji, w szczególności rzepaku ozimego. Niestety obowiązujące przepisy musiały wstrzymać te zabiegi do 1 marca. Według naukowców przebieg pogody jaki miał miejsce w zeszłym roku i w obecnym z dużym prawdopodobieństwem może się powtarzać dlatego też LIR skierowała ww.  pismo o możliwość odstępstwa wzorem odstępstwa, które można zastosować jesienią przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Odpowiedź MRiRW >> czytaj

 

 

 Źródło
 Lubuska Izba Rolnicza
 http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: azotowych; rolnictwa; ministerstwo; możliwość; terminÓw; stosowania; nawozÓw; odstępstwa; dużym; obecnym; zeszłym; miejsce; naukowców; pogody; przebieg; powtarzać; według; marca.; zab;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »