MAiC deklaruje pomoc w związku z klęską suszy

suszaW odpowiedzi na wniosek KRIR do Ministra Administracji i Cyfryzacji o natychmiastowe powoływanie komisji szacujących straty (zobacz >>>), resort administracji w dniu 24 sierpnia 2015 r. przesłał do Ministra Rolnictwa i Rozowju Wsi, zgodnie z kompetencjami, pismo samorządu rolniczego.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji poinformowało resort rolnictwa o wniosku samorządu rolniczego w sprawie powoływania przez wojewodów komisji szacujących straty związane z panującą w Polsce klęską suszy, o odniesieniu się Prezesa KRIR do sposobu monitorowania ilości opadów przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach i przedstawionych w tym zakresie propozycji zmian oraz zadeklarowało ewentualna pomoc ze swojej strony, o ile Minister Rolnictwa uzna ją za potrzebną.

 


Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

susza
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: administracji; klęską; rolnictwa; straty; samorządu; resort; komisji; szacujących; ministra; związku; ilości; zakresie; puławach; propozycji;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »