Letni wypoczynek dla dzieci rolników organizowany przez Krajową Radę Izb Rolniczych

 

W okrwakacje13 2esie wakacyjnym Krajowa Rada Izb Rolniczych organizuje na terenie całej Polski kolonie i  półkolonie letnie dla dzieci rolników w wieku 6-16 lat dofinansowane ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

 

 

 

Tegoroczne wyjazdy na kolonie to głównie wypoczynek w Tatrach i nad Bałtykiem. Dzieci wyjeżdżają do Zakopanego, gdzie zwiedzają atrakcje turystyczne regionu: Morskie Oko, szlak „Zabytków i architektury sakralnej Zakopanego”, wiodący przez kaplicę na Jaszczurówkach, Stary Kościółek i zabytkowy Cmentarz na Pęksowym Brzysku oraz sanktuaria na Bachledówce, Krzeptówkach i Wiktorówkach, Pustelnię Brata Alberta na Kalatówkach i Rusinową Polanę. Koloniści podziwiają także panoramę Tatr z Gubałówki, Olczańskiego i Bachledzkiego Wierchu. Podczas pełnego wiedzy i humoru Sabałowego bajania Adama Gąsienicy w Izbie Regionalnej w Murzasichlu oraz posiady góralskiej z artystą rzeźbiarzem, dzieci mogą zetknąć się z żywym folklorem, kulturą i historią Tatr i Zakopanego – oraz ich piewców. Ponadto, wielką frajdę sprawia kolonistom pobyt w Aquaparku na Antałówkach, obejrzenie Wielkiej Krokwi, spacery po Krupówkach a także różnorodne zajęcia integracyjne o charakterze poznawczym, artystycznym i sportowym.


Nad Bałtykiem dzieci uczestniczą w rejsie statkiem w Kołobrzegu, spacerze Aleją Gwiazd w Międzyzdrojach i w wycieczce do żubrów w Wolińskim Parku Narodowym. Nie brakuje gier terenowych, rozgrywek meczowych, dyskotek, karaoke, festiwali i wycieczek.

 

 wakacje13  wakacje13 3 wakacje13 4  wakacje13 5

 

Półkolonie, to 10-dniowy program wypoczynku, który wypełnia dzieciom czas w godz. 8.00-15.00. W tym czasie zapewnione są 2 posiłki (II śniadanie i obiad), realizowany program kulturalno-oświatowy mający na celu promocję zdrowia i profilaktykę zdrowotną, w ramach którego dzieci uczestniczą w zajęciach edukacyjnych, sportowo-rekreacyjnych, plastycznych, wyjściach na biwaki oraz na pływalnie. Ponadto, organizowane są również wycieczki, wyjazdy do muzeów czy kina.

Redaktor: Justyna Kostecka   

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

wakacje13 2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: dzieci; rolniczych; wypoczynek;  ; ponadto; ; także; kolonie; program; krajową; rolników; organizowany; ; międz;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »