Tegoroczne wyjazdy na kolonie to głównie wypoczynek w Tatrach i nad Bałtykiem. Dzieci wyjeżdżają do Zakopanego, gdzie zwiedzają atrakcje turystyczne regionu: Morskie Oko, szlak „Zabytków i architektury sakralnej Zakopanego”, wiodący przez kaplicę na Jaszczurówkach, Stary Kościółek i zabytkowy Cmentarz na Pęksowym Brzysku oraz sanktuaria na Bachledówce, Krzeptówkach i Wiktorówkach, Pustelnię Brata Alberta na Kalatówkach i Rusinową Polanę. Koloniści podziwiają także panoramę Tatr z Gubałówki, Olczańskiego i Bachledzkiego Wierchu. Podczas pełnego wiedzy i humoru Sabałowego bajania Adama Gąsienicy w Izbie Regionalnej w Murzasichlu oraz posiady góralskiej z artystą rzeźbiarzem, dzieci mogą zetknąć się z żywym folklorem, kulturą i historią Tatr i Zakopanego – oraz ich piewców. Ponadto, wielką frajdę sprawia kolonistom pobyt w Aquaparku na Antałówkach, obejrzenie Wielkiej Krokwi, spacery po Krupówkach a także różnorodne zajęcia integracyjne o charakterze poznawczym, artystycznym i sportowym.
Nad Bałtykiem dzieci uczestniczą w rejsie statkiem w Kołobrzegu, spacerze Aleją Gwiazd w Międzyzdrojach i w wycieczce do żubrów w Wolińskim Parku Narodowym. Nie brakuje gier terenowych, rozgrywek meczowych, dyskotek, karaoke, festiwali i wycieczek.
Półkolonie, to 10-dniowy program wypoczynku, który wypełnia dzieciom czas w godz. 8.00-15.00. W tym czasie zapewnione są 2 posiłki (II śniadanie i obiad), realizowany program kulturalno-oświatowy mający na celu promocję zdrowia i profilaktykę zdrowotną, w ramach którego dzieci uczestniczą w zajęciach edukacyjnych, sportowo-rekreacyjnych, plastycznych, wyjściach na biwaki oraz na pływalnie. Ponadto, organizowane są również wycieczki, wyjazdy do muzeów czy kina.
Redaktor: Justyna Kostecka
Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl