Leader Newsletter 3/2012

Zapraszamy do zapoznania się z treścią trzeciego w 2012 roku numeru kwartalnika Leader Newsletter.

 

Poniżej tematy bieżącego numeru:

- Przyszłość LEADER'a według małopolskich LGD
Możliwość wykorzystania środków z wielu funduszy UE, pomoc beneficjentom na każdym etapie realizacji projektu i realizacja własnych projektów to zdaniem małopolskich LGD najważniejsze postulaty dotyczące kolejnej perspektywy budżetowej UE.
- Dolina Karpia odkrywa kolejne smaki
Stowaryzszenie Dolina Karpia organizuje już czwarty rok z rzędu imprezę będąca finałem Festiwalu Doliny Karpia. Wielkie Zatorskie Żniwa Karpiowe 2012 odbędą się w niedzielę, 7 października br. w godzinach 10:00 - 15:30 na Rynku oraz na łowisku w Zatorze.
- LGD "Bory Tucholskie" gospodarzem II Kujawsko-Pomorskiego Forum Turystyki Wiejskiej.
Powiat Tucholski gościł w dniach 18-20 września 2012 roku ponad 100 właścicieli gospodarstw agroturystycznych, przedstawicieli lokalnych grup działania i lokalnych organizacji turystycznych oraz instytucji zaangażowanych w rozwój agroturystyki, którzy uczestniczyli w II Kujawsko-Pomorskim Forum Turystyki Wiejskiej.
- Konkursu Kulinarny - Finał Ogólnopolski
Znamy już laureatów I edycji Ogólnopolskiego konkursu dla średnich szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia (ChNP), Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG) oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność (GTS).
- Kraina niezapomnianych chwil - projekt współpracy
W dniu 28 sierpnia 2012r. w biurze stowarzyszenia "Gorce-Pieniny" w Krościenku pomiędzy Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Gorce Pieniny" a sąsiednim Stowarzyszeniem Rozwoju Spisza i Okolicy z siedzibą w Łapszach Niżnych, została podpisana umowa o wspólnej realizacji projektu współpracy pn. "Kraina niezapomnianych chwil".
- agroturystyka-na-ukrainie&catid=1:aktualnoci&Itemid=7">Agroturystyka na Ukrainie
Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego oraz Połtawska Obwodowa Społeczna Organizacja "Oficjalna Służba Doradztwa Rolniczego" zawiązując partnerstwo w ramach Programu RITA, który jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Fundację Edukacja dla Demokracji, przygotowało projekt "Przedsiębiorczość kobiet na obszarach wiejskich Ukrainy".
- Bezpłatne szkolenia dla LGD
Budowanie systemu wsparcia eksperckiego i doradczego dla lokalnych grup działania we wdrażaniu lokalnych strategii rozwoju - cztery seminaria regionalne i seminarium krajowe.
- LGD w CDR O/Poznań
W dniach 11-13 września 2012 r. w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie O/Poznań odbyło się szkolenie nt. Przedsiębiorczość - drobne przetwórstwo na obszarach wiejskich. Innowacyjne projekty w zakresie produkcji i sprzedaży bezpośredniej. LGD partnerem przedsiębiorcy - dobre praktyki.
- Czas na popularyzację Leaderowskich "dobrych praktyk"
Na całym świecie rośnie znaczenie "dobrych praktyk". Gromadzą je wielkie korporacje, organizacje o charakterze między narodowym takie jak Bank Światowy, OECD, ale też instytucje administracji publicznej, banki, firmy ubezpieczeniowe, finansowe, organizacje pozarządowe.
- Konkurs Sposób na Sukces nie tylko dla przedsiębiorców
Do 15 października br. można przesyłać zgłoszenia do konkursu Sposób na Sukces, promującego pozarolniczą działalność na wsi i w miastach do 20 tys. mieszkańców.
- XII Konkurs Kryształowej Koniczyny dla Klubów 4H
XII Konkurs Kryształowej Koniczyny im. Edwarda Piszka, Szczepana Pieniążka i Donalda Evans'a - Fundacja Edukacyjna 4H w Polsce już po raz kolejny organizuje konkurs, który w swoich założeniach docenia i wyróżnia wolontariuszy działających na rzecz rozwoju edukacji na obszarach wiejskich.
- LGD "Dziedzictwo i Rozwój" aktywizuje swoich mieszkańcówń
LGD "Dziedzictwo i Rozwój" wychodząc naprzeciw potrzebom swoich mieszkańców zorganizowało szkolenie: "Agroturystyka - nowa perspektywa dla rolnika". LGD obejmuje obszar 11 gmin niezwykle atrakcyjnych turystyczne, stąd pomysł aktywizacji turystyki.

Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: lokalnych; doradztwa; konkurs; rozwoju; leader; swoich; obszarach; konkursu; działania; rozwój"; dniach; kryształowej; października; września; sposób; turystyki; projekt; wielki;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »