shiuz__750 x 100 px_1

Łagodzenie skutków epidemii COVID-19 w sektorze przetwórstwa rybnego. Od 1 września rusza nabór wniosków

csm logo Ryby i Morze 2014 2020 slider 47 785ea8a8fa

 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła drugi z trzech planowanych naborów wniosków o wsparcie dla zakładów przetwórstwa rybnego. Odbędzie się on w terminie od 1 do 7 września 2020 r. Pomoc wypłacana jest ze środków Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” i ma na celu rekompensatę strat gospodarczych wynikających z epidemii COVID-19.

W tym naborze, o pomoc która jest realizowana w ramach działania 5.4 „Przetwarzanie produktów rybołówstwa i akwakultury”, mogą ubiegać się zakłady przetwórstwa rybnego, działające jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa, które roczny przychód netto z tytułu sprzedaży produktów rybołówstwa lub akwakultury uzyskany z wykonywania działalności gospodarczej związanej z działalnością PKD 10.20.Z. Przetwarzanie i konserwowanie ryb, skorupiaków i mięczaków będą potwierdzały w formie oświadczenia i dokumentów księgowych.

Pomoc finansową przyznaje się w formie wypłaty premii – określonej w umowie o dofinansowanie, na realizację operacji w zakresie wsparcia kapitału obrotowego – w wysokości 5 proc. rocznego przychodu netto.

Wnioski o dofinansowanie przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście lub rejestrowaną przesyłką pocztową.

Ogłoszenie Prezesa ARiMR o naborze wniosków o dofinansowanie

Wzór wniosku o dofinasowanie wraz z instrukcją wypełniania

Zasady przyznawania pomocy finansowej

Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm logo Ryby i Morze 2014 2020 slider 47 785ea8a8fa
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rybnego.; epidemii; września; Łagodzenie; modernizacji; rybołówstwa; ; przetwórstwa; wniosków; formie; rolnictwa; skutków; restrukturyzacji; nabór; covid-19; przetwór;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »