LUBUSKIE ŚWIĘTO KONIA

Impreza odbyła się na Terenie klubu sportowego CENTAURUS,

Jest to obiekt, który spełnia wszystkie kryteria niezbędne do przeprowadzenia dwudniowej imprezy z udziałem 60 koni.

Podobnie jak w latach ubiegłych Lubuskie Święto Konia odbyło się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Lubuskiej Izby Rolniczej. Patronat medialny – Gazeta Lubuska.

W sobotę 15 czerwca komisja oceniła 4 grupy koni ras szlachetnych. Wszystkie konie ze względów technicznych oceniane były w hali.

Pierwsza grupa to młodzież z rocznika 2016 i 2017, która oceniana była  w ruchu luzem oraz w wolnych skokach, najlepszy koń tej konkurencji ogier Tradycjonal SK hodowli i własności Pana Sylwestra Kosińskiego  z Siedlnicy, otrzymał kwalifikacje do uczestnictwa w konkursie wolnych skoków podczas międzynarodowej imprezy jaką jest Cavaliada Poznań. Był to najważniejszy konkurs przeprowadzony w sobotę. Bezpośrednio po  zakończeniu skoków odbyła się Polowa Wierzchowa Próba, w której wzięło udział pięć klaczy, a następnie ocenione zostały źrebięta z rocznika 2019, oraz klacze szlachetne.

W niedzielę prezentacja tym razem koni rasy śląskiej odbyła się na hipodromie, również oceniane były 4 grupy.

Źrebięta z rocznika 2017, klacze, oraz młodzież roczników 2018 i 2017.  Najliczniejszą stawkę stanowiły klacze rasy śląskiej, dla których puchary za trzy najlepsze miejsca ufundował Prezes Lubuskiej Izby Rolniczej. Impreza przeprowadzona została w miłej atmosferze, oraz sprzyjającej szczególnie w niedzielę pogodzie.

  

 Źródło
 Lubuska Izba Rolnicza
 http://lir.agro.pl/

125ml milk

DSC8237int 150x150
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; lubuskie; odbyła; rocznika; wolnych; rolniczej.; imprezy; młodzież; oceniane; ŚwiĘto; wszystkie; niedzielę; klacze; ; skoków; impreza; lubuskiej; następnie; został;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »