Krzysztof Jurgiel z wizytą roboczą w KOWR

W środę, 6 września br. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel złożył roboczą wizytę w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, który kilka dni wcześniej, 1 września zainaugurował działalność. Został przyjęty przez Witolda Strobla, Dyrektora Generalnego KOWR.

Była to pierwsza wizyta Ministra od rozpoczęcia działalności przez KOWR. Tematem spotkania były sprawy bieżące dotyczące organizacji i funkcjonowania KOWR. Minister podkreślił, że jednym z najważniejszych zadań nowej instytucji jest realizacja ustawy o ukształtowaniu ustroju rolnego w zakresie obrotu nieruchomościami rolnymi w Polsce. Ponadto zwrócił uwagę na zwiększenie i zacieśnienie współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, konieczność wypracowania strategii rozwoju obszarów wiejskich oraz zwiększenie nadzoru nad nieruchomościami rolnymi Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Przypomniał, że podstawową formą zagospodarowania państwowych gruntów jest dzierżawa z przeznaczeniem dla rolników indywidualnych w celu wzmocnienia i poprawy struktury obszarowej gospodarstw rodzinnych.

 

 


Źródło
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

2017 09 06 aktualn miniatura 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: krzysztof; września; roboczą; jurgiel; rozwoju; rolnymi; zwiększenie; rolnictwa; wsparcia; minister; wizytą; nieruchomościami; strategii; rolnej; wypracowania; obszarów; wiejskich; nadzoru;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »