W województwie mazowieckim znajduje się najwięcej uczelni oraz największa liczba studentów w kraju. Tu także znajdują się jedne z ważniejszych w Polsce uczelni, kształcące przyszłych dietetyków i specjalistów technologii żywienia i żywności człowieka, jak np. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki w Warszawie czy też Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Mazowieckie uczelnie, kształcąc najwyższej klasy specjalistów ds. żywienia, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rynku, przyszłych dietetyków i Polaków, którzy coraz częściej zgłaszają się do żywieniowców w trosce o swoje zdrowie i kształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych.
O wysokim poziomie kształcenia dietetyków w tym województwie przekonała się firma Nestlé, która przeprowadziła ogólnopolski projekt skierowany do studentów kierunków związanych z żywieniem i zdrowiem człowieka. Zadaniem jego uczestników było opracowanie planu zdrowego odżywiania dla obserwowanej za pośrednictwem Facebooka wirtualnej postaci – Natalii Honoraty Witalnej.
Największy poziom zainteresowania projektem w skali kraju (35% wszystkich zgłoszeń) wykazali studenci z województwa mazowieckiego wśród nich znalazła się również największa liczba laureatów.
Wśród osób, które wykazały się najwyższym poziomem spostrzegawczości, kreatywności i merytoryczności w pracy nad planem żywieniowym znalazło się aż dwóch studentów SGGW.
I miejsce – Edyta Gago, studentka IV roku Technologii Żywienia i Żywności Człowiek Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiegow Warszawie, II miejsce – Iwetta Majewska, studentka V roku Dietetyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, III miejsce - dwie studentki z woj. mazowieckiego (reprezentantka SGGW i WUM), które znalazły się w ósemce zdobywców (ex aequo).
Studenci SGGW w Warszawie uzyskali łącznie największą liczbę punktów z prac konkursowych, zapewniając swojej uczelni zwycięstwo w rywalizacji ogólnopolskiej. Tym samym uczelnia ta otrzyma grant naukowy o wartości 15 tys. zł, przeznaczony na wsparcie projektów dydaktycznych, których celem będzie kształcenie studentów w obszarach żywienia, zdrowia i technologii żywności.
Gratulujemy sukcesów!
Źródło
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
http://www.sggw.pl