shiuz__750 x 100 px_1

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne rozstrzygnięty

Pomorsko-Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o. została laureatem 13. edycji konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne w kategorii zakładów rolnych. Uroczyste jego podsumowanie konkursu odbędzie się 18 września 2015 roku podczas AGRO SHOW w Bednarach.

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w trakcie pracy oraz poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: zakładów rolnych przez Agencję Nieruchomości Rolnych oraz gospodarstw indywidualnych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Jego współorganizatorami są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Sekretariat Rolnictwa NSZZ „Solidarność”, Związek Zawodowy Pracowników Rolnictwa RP.

Krajowa Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Sylwestra Grotkowskiego, dyrektora Zespołu Nadzoru Właścicielskiego ANR, oceniała przedsiębiorstwa, które zwyciężyły w I etapie konkursu. Stwierdziła, że finaliści regionalni to nowocześnie zorganizowane i zarządzane gospodarstwa rolne, w których procesy pracy i produkcji w pełni uwzględniają i zapewniają wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Pomorsko-Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o.          

II miejsce – „Mścice” Ośrodek  Hodowli Zarodowej Sp. z o.o.                  

III miejsce –  Hodowla Zarodowa Zwierząt „Żołędnica” Sp. z o.o.

ANR od początku organizuje ten konkurs w kategorii zakładów rolnych. W dotychczasowych dwunastu jego edycjach wzięło udział ok. tysiąc zakładów rolnych, zatrudniających ponad 10 tysięcy pracowników. W tegorocznej edycji uczestniczyły 43 zakłady rolne, dające pracę ponad 4600 osobom.

Biuro Rzecznika Prasowego ANR

Źródło
Agencja Nieruchomości Rolnych
http://www.anr.gov.pl

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: zakładów; konkurs; miejsce; bezpieczeństwa; bezpieczne; hodowla; gospodarstwo; rolnictwa; konkursu; ; rolnych; nieruchomości; rolne; ; kategorii; ziemniaka;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »