Konkurs „AgroLiga 2014” rozstrzygnięty

„AgroLiga” to najbardziej prestiżowy konkurs dla rolników i firm z otoczenia rolnictwa. Organizatorem konkursu na szczeblu krajowym jest Stowarzyszenie AgroBiznesKlub i Redakcja Rolna I Programu TVP SA. Podsumowanie zeszłorocznej edycji konkursu odbyło się 18 czerwca br. w Warszawie. Pierwsza część uroczystości odbyła się w Pałacu Prezydenckim. W roli gospodarza wystąpił Prezydent RP Bronisław Komorowski, który objął nad Galą AgroLigi 2014 honorowy patronat. Nad całym konkursem honorowy patronat sprawowali: minister rolnictwa i rozwoju wsi, minister gospodarki oraz prezesi ARR, ARiMR i TVP SA. Podczas uroczystości obecny był m.in. minister rolnictwa i rozwoju wsi – Marek Sawicki oraz prezes Agencji Rynku Rolnego – Radosław Szatkowski, któremu towarzyszyła rzecznik prasowa – Iwona Ciechan. Tytuł mistrza krajowego „AgroLigi 2014” w kategorii rolnicy otrzymali Barbara i Ryszard Grzesik prowadzący gospodarstwo szkółkarskie Eko-Garten w Lipnicy Górnej w Małopolsce. W kategorii firm zwyciężyło przedsiębiorstwo Nowalijka Piotr Wychowałek z Piotrkowa Trybunalskiego zajmujące się produkcją owocowo-warzywną, m.in. w szklarni z uprawą hydroponiczną.

Druga część uroczystości odbyła się w Centralnej Bibliotece Rolniczej, gdzie odznaczeniami „Zasłużony dla rolnictwa” uhonorowano m.in. wojewódzkich mistrzów AgroLigi. W odznaczaniu laureatów uczestniczyli podsekretarz stanu w MRiRW – Tadeusz Nalewajk oraz prezes Agencji Rynku Rolnego – Radosław Szatkowski.

Podczas wydarzenia funkcjonowało stoisko informacyjno-konsultacyjne ARR, na którym zainteresowane osoby mogły uzyskać informacje nt. mechanizmów administrowanych przez Agencję Rynku Rolnego oraz otrzymać materiały na ten temat. Za organizację i obsługę stoiska odpowiadali przedstawiciele Sekcji Informacji i Promocji Oddziału Terenowego ARR w Warszawie: Grzegorz Borkowski i Andrzej Kołodziejczyk.

 

AGROLIGA 2015

Uczestnicy Gali AgroLigi 2014

AGROLIGA 2015

(od lewej) Podsekretarz stanu w MRiRW – Tadeusz Nalewajk, rzecznik prasowy ARR – Iwona Ciechan i prezes ARR – Radosław Szatkowski przed stoiskiem Agencji Rynku Rolnego

 

Źródło
Agencja Rynku Rolnego
http://arr.gov.pl/

125ml milk

agroliga 180615 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; prezes; konkurs; rolnego; uroczystości; radosław; minister; agencji; tadeusz; kategorii; podsekretarz; część; odbyła; rozstrzygnięty; konkursu; honorowy;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »