Konferencja w Toruniu


1

W dniach 27-28 listopada bieżącego obyła się w Toruniu konferencja przewodniczących rad powiatowych izb rolniczych poświęcona ocenie sytuacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Z Wielkopolski z spotkaniu uczestniczyło kilkunastu Przewodniczących Rad Powiatowych. Jednym z tematów który poruszono była sytuacja dochodowa rolników i opłacalność produkcji w polskim rolnictwie w ostatnich pięciu latach oraz przewidywania na najbliższą przyszłość dla najważniejszych kierunków produkcji. Dyskutowano również jak poprawić skuteczność i wizerunek samorządu rolniczego oraz omówiono zadania izb rolniczych w świetle obowiązujących przepisów. Zwrócono szczególną uwagę na wyzwania dla izb rolniczych, jakie stawiają nowe przepisy, które będą obowiązywać do 1 stycznia 2016 r. w kwestii obrotu ziemią rolną. Kolejnym sprawą, jaką zajęli się przewodniczący była tematyka ubezpieczeń w rolnictwie z dopłatami z budżetu państwa - co zrobić, aby miały one charakter powszechny. Omówione zostały najnowsze rozwiązania prawne, oraz Związki Wzajemności Członkowskiej „TUW” na terenach wiejskich.

2

M. Ceglarek

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

125ml milk

1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: konferencja; rolnictwie; toruniu; przewodniczących; rolniczych; rolną.; ziemią; obrotu; kwestii; kolejnym; sprawą; ; tematyka; zajęli; stycznia; przewodniczący; które; rolniczych; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »