Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie transportu tygrysów azjatyckich z Włoch do Federacji Rosyjskiej

Główny Lekarz Weterynarii informuje, że zwierzęta znajdujące się na polsko-białoruskim przejściu granicznym drogowym zostały wysłane z Włoch z zamiarem przewiezienia do Federacji Rosyjskiej (Dagestan) - zgodnie z informacją umieszczoną w dokumencie INTRA wygenerowanym przez jednostkę weterynaryjną we Włoszech.

Z uwagi na  brak dokumentacji weterynaryjnej (weterynaryjnych świadectw zdrowia zwierząt), białoruskie służby odmówiły zezwolenia na wjazd pojazdu z tygrysami na teren kraju. O fakcie przewożenia zwierząt bez dokumentacji weterynaryjnej zostały powiadomione włoskie służby weterynaryjne oraz Ambasada Włoch w Warszawie. Prowadzona jest intensywna współpraca z Ministerstwem Środowiska oraz z Krajową Administracja Skarbową na szczeblu lokalnym i centralnym.

Zwierzęta. które znajdują się w podróży od 22 października br. są na polecenie Granicznego Lekarza Weterynarii w Koroszczynie karmione, pojone, klatki w miarę możliwości sprzątane i dezynfekowane. Mając jednak na uwadze warunki, w jakich zwierzęta były transportowane, Graniczny Lekarz Weterynarii w Koroszczynie podjął decyzję o zawiadomieniu organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 35, ust 1a. ustawy o ochronie zwierząt, w związku z dokonaniem czynu zabronionego art. 6, ust. 1a. w/w ustawy. Dalsze postępowanie będzie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Białej Podlaskiej.

 

 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: weterynarii; włoch; lekarza; federacji; rosyjskiej; komunikat; zwierzęta; służby; weterynaryjnej; dokumentacji; zostały; głównego; koroszczynie; sprawie; transportu; tygrysów; azjatyckich; lek;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »