Komisje dalej szacują straty w gospodarstwach

Na podstawie danych przekazanych przez wojewodów w 295 gminach na terenie kraju działają lub działały komisje ds. szacowania strat w rolnictwie.

Fot. Niekorzystne zjawiska atmosferyczne

Fot. Niekorzystne zjawiska atmosferyczne

Z protokołów wynika, że 5718 gospodarstw rolnych poniosło straty w uprawach. Niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi dotkniętych zostało około 16 tysięcy hektarów, w tym ponad 2000 ha wynosi powierzchnia działek, na których szkody przekroczyły 70% i 8400 m2 powierzchni szklarni i tuneli foliowych, gdzie powstały szkody na powierzchni co najmniej 70% upraw.

Łączna wartość, oszacowanych do tej pory szkód wynosi ponad 12 mln 409 tysięcy złotych.

W tym roku dopłata do składki ubezpieczenia wynosi 65%, a w budżecie państwa jest prawie 1 mld złotych przeznaczonych na ten cel. W kolejnych latach suma ta zostanie jeszcze zwiększona.

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Komisje dalej szacuja straty w gospodarstwach 640x380
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: komisje; straty; wynosi; powierzchni; szkody; szacują; tysięcy; gospodarstwach; oszacowanych; wartość; ; złotych. w; upraw. Łączna; szkód; tuneli; szklarni; dopłata; foliowych; ; powsta;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »