Artykuł o Tematyce Ekologicznej Każdy liść pochłania CO2

Na żywopłocie przed Ministerstwem Środowiska pojawiły się dziś setki kolorowych liści. To happening zorganizowany przez Klub Gaja „Każdy liść pochłania CO2”. – To- bardzo dobra inicjatywa – chwali pomysłodawców Janusz Zaleski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

- Oto jak w estetyczny sposób można podnosić świadomość i edukować – a tego nigdy za wiele - na temat ekologicznego stylu życia. Warto przypominać, że od naszej postawy konsumenckiej i szacunku dla przyrody zależy los nas samych, naszych dzieci i kolejnych pokoleń – mówił minister Zaleski.

Liście, które pojawiły się na krzewach i drzewach, zrobione z recyklingu i zaopatrzone w kod QR, były też wręczane przechodniom i rozdawane na stoisku wystawienniczym Klubu Gaja w Pałacu Kultury i Nauki. Poprzez umieszczony na nich kod, za pomocą telefonu komórkowego, można połączyć się z www.chronklimat.pl – nową stroną internetową o ekologicznym stylu życia. Każdy może także zostać współtwórcą tego poradnika - wystarczy swoje sprawdzone eko-zasady przesłać do Klubu Gaja.

- Rozwieszanie liści „Każdy liść pochłania CO2” jest takim bardzo prostym, artystycznym sposobem mówienia o tym, że przyroda, w szczególności drzewa, są bardzo istotne w zmieniającym się klimacie. Tym bardziej, że te liście na drugiej stronie mają QR kod a pod nim link do poradnika, co każdy z nas – ja, pani, każdy obywatel – może zrobić, żeby zmniejszyć skutki zmian klimatycznych. Czyli zaczynamy od siebie - tłumaczył Jacek Bożek, Prezes Klubu Gaja.

Rozwój świadomości społecznej o potrzebie ekologicznego stylu życia i konsumpcji oraz o zrównoważonej produkcji jest bardzo ważny wobec potrzeby adaptacji do zmian klimatu. To nowe wyzwanie wymaga nowych postaw i zachowań wszystkich ludzi – niezależnie od daty urodzenia, wykształcenia czy światopoglądu.

Klubu Gaja na szczycie klimatycznym COP19 jest wystawcą w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, na oficjalnej wystawie COP19. Jednocześnie, każdego dnia organizuje wydarzenia skierowane do szerokiego grona odbiorców.

Wydarzenia Klubu Gaja podczas szczytu klimatycznego COP19 organizowane są w ramach Święta Drzewa. Zainicjowany i realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku program Święto Drzewa to edukacja na temat rozwoju zrównoważonego i zmian klimatu, połączona z sadzeniem i ochroną drzew. Przez 10 lat, dzięki zaangażowaniu blisko 502 000 osób, posadzono ponad 570 000 drzew – w ogrodach, parkach, lasach, wśród pól uprawnych, wzdłuż dróg, wokół szkół, boisk i placów zabaw.

Galeria

10ec199408d1327701ba1ba4033a2bad ce72b2cffb689970e328ccf0d99d9c49 f5e99df95c283e04f9c6035fc7638b87 ed83ae30e2ad6962347852536d1caae9

 

Źródło
Ministerstwo Środowiska

http://www.mos.gov.pl/

125ml milk

10ec199408d1327701ba1ba4033a2bad
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; każdy; ; liść; bardzo; ; pochłania; ekologicznego; można; życia.; pałacu; kultury; pojawiły; wymaga; niezależnie; urodzenia; ; wszystkich; nowych;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »