KRIR za udostępnieniem doradcom danych ARiMR

e wniosek

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 18 maja 2020 r. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o umożliwienie eksportowania danych o działkach rolnych z systemu e-wniosek do formularzy przeznaczonych dla doradców rolniczych.

W bieżącym roku w systemie e-wniosek plus umożliwiono eksport działek rolnych do pliku „csv”, co pozwala na ich zaimportowanie do biznesplanów w działaniach „Modernizacja” oraz „Restrukturyzacja małych gospodarstw”, co znacznie ułatwia pracę doradcy zastępując konieczność żmudnego wpisywania danych.

Zarząd KRIR wystąpił o podjęcie decyzji o umożliwieniu zaimportowania plików „csv” z danymi ARiMR do formularzy „Planu działalności rolno-środowiskowej, jak również do „Planu nawożenia” opracowanych przez Centrum Doradztwa Rolniczego, co znacznie ułatwiłoby pracę doradców. Zważywszy, że doradcy wypełniają wiele planów w stosunkowo krótkim czasie, przeznaczonym na składanie wniosków, umożliwienie transportu danych pomiędzy systemem ARiMR a CDR w sposób znaczący usprawniłoby składanie wniosków przez rolników.

 

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

e wniosek
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: danych; udostępnieniem; umożliwienie; składanie; znacznie; pracę; formularzy; e-wniosek; doradcy; rolnych; wystąpił; doradcom; do „planu; nawożenia”; opracowanych; wypełniają;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »