KOWR na targach Africa’s Big Seven 2018

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wziął udział w odbywających się od 24 do 26 czerwca 2018 r. w Johannesburgu targach Africa’s Big Seven. Już po raz trzeci KOWR zorganizował polskie stoisko narodowe z udziałem przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej podczas tego wydarzenia.

Targi Africa’s Big Seven 2018 w Johannesburgu to największa impreza wystawiennicza dla przemysłu spożywczego w Republice Południowej Afryki. Na polskim stoisku narodowym o powierzchni 54 m² swoją ofertę eksportową miało możliwość promować 6 polskich firm z sektora rolno-spożywczego oferujących m.in. krówki, czekoladki, praliny, cukierki, owoce w czekoladzie oraz przetwory warzywne.

Drugiego dnia targów polskie stoisko narodowe odwiedził Krzysztof Bielaj - Kierownik Referatu Polityczno-Ekonomicznego Ambasady RP w Pretorii. Przedstawiciel Ambasady RP miał okazję porozmawiać z polskimi przedsiębiorcami obecnymi na stoisku.

Każdego dnia targów na polskim stoisku narodowym odbywały się pokazy kulinarne, których celem była promocja polskiej kuchni i żywności oraz zaprezentowanie Polski jako kraju tradycyjnego i jednocześnie nowoczesnego pod względem kulinarnym. Odwiedzający polskie stoisko narodowe mieli okazję skosztować polskich tradycyjnych potraw, jakie przygotowywali kucharze.

W ramach misji handlowej zorganizowanej przez KOWR, podczas dwóch dni poprzedzających rozpoczęcie targów Africa’s Big Seven, polscy przedsiębiorcy wzięli udział w przygotowanych spotkaniach z przedstawicielami sieci handlowych i dystrybutorami. Aby stworzyć firmom jak najbardziej komfortowe warunki do prowadzenia rozmów z potencjalnymi kontrahentami misja handlowa była podzielona na dwa dni i obejmowała swoim zasięgiem kontrahentów oraz sieci handlowe w Johannesburgu i Kapsztadzie – największych metropoliach RPA.

Polscy przedsiębiorcy odbyli wizyty m.in. w największych miejscowych sieciach handlowych: Shoprite, Pick’n’Pay. Ponadto w celu zapoznania się z asortymentem i ofertą konkurencji przedstawiciele polskich firm mieli możliwość wzięcia udziału w store-check w sklepach sieci: Shoprite, Checkers Hyper, Pick’n’Pay i Spar. 

Było to jedno z kilku wydarzeń promocyjno-informacyjnych organizowanych w tym roku przez KOWR na kontynencie afrykańskim. Rynek RPA uznawany jest za jeden z perspektywicznych kierunków polskiego eksportu rolno-spożywczego.

 

 


 Źródło
 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
 http://www.kowr.gov.pl

125ml milk

1 miniatura 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: targach; ; targów; polskich; stoisko; polskie; africa’s; johannesburgu; narodowe; ; africa’s; stoisku; polskim; możliwość; największych; ośrodek; okazję; udział; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »