KAMIEŃ WĘGIELNY Z NAZARETU W OTYŃSKIEJ WIEŻY

W ósmą rocznicę utworzenia Sanktuarium Królowej Pokoju  w Otyniu oraz pierwszego etapu odbudowy wieży kościoła  odbyła się uroczystość wbudowania kamienia węgielnego  pochodzącego z Nazaretu.

Podczas mszy św. 8 grudnia br. celebrowanej przez biskupa P.Sochę odbyło się poświęcenie zrekonstruowanej  wieży kościoła, która rok temu uległa zawaleniu. Dzięki kustoszowi Sanktuarium ks. G. Sopniewskiemu, który szybko zorganizował wsparcie z wielu programów i dotacji, zmobilizował ludzi i instytucje – prace ruszyły wiosną 2013 roku. Miejsce parafii Otyń jest szczególne dla społeczności rolniczej Ziemi Lubuskiej, jej proboszcz jest jednocześnie duszpasterzem rolników i z tego miejsca corocznie wyrusza Pielgrzymka Rolników do Częstochowy.  W grudniową niedzielę spotkali się przedstawiciele wielu instytucji, darczyńców, księża oraz społeczeństwo, które wyraziło wszystkim wdzięczność za trud odbudowy i powrotu charakterystycznego obiektu do pięknego krajobrazu miejscowości. Niedługo z wieży zabrzmi nowy dzwon.

M.Pałys

GALERIA:

Źródło
Lubuska Izba Rolnicza
http://lir.agro.pl/

125ml milk

DSC 1546 150x150
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ; ; sanktuarium; rolników; odbudowy; pielgrzymka; miejsca; spotkali;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »