shiuz__750 x 100 px_1

Jakie procedury przy zakupie paliw przez rolników nieprowadzących działalności gospodarczej?

paliwoRealizując wniosek z X posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych, które odbyło się 27 listopada 2017 r., Zarząd KRIR zwrócił się do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju i Finansów w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów.

Przekazano, że Zarząd KRIR uzyskał już interpretację Ministerstwa Finansów w zakresie stosowania ustawy przez rolników, z uwagi na specyfikę prowadzonej przez nich działalności, w której wskazano, że rolnik prowadzący działalność rolniczą, o ile nie prowadzi jednocześnie działalności gospodarczej nie może być uznany za podmiot odbierający, w rozumieniu ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów i nie podlega obowiązkowi potwierdzania odbioru paliwa.

W dalszym ciągu jednak rolnicy nieprowadzący działalności gospodarczej zgłaszają wiele problemów przy zakupie oleju napędowego powyżej 500 l., ponieważ nie są dostępne jasne informacje o procedurze sprzedaży paliw takim rolnikom i firmy zajmujące się sprzedażą paliw nie mają wiedzy na temat postępowania z tego typu odbiorcami.

W związku z powyższym, samorząd rolniczy zwrócił się o wyczerpujące wyjaśnienie procedury stosowania ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów w odniesieniu do zakupu paliwa do celów rolniczych przez rolników nieprowadzących działalności gospodarczej.

Źródło
Krajowa Rada Izb Rolniczych
http://krir.pl

125ml milk

paliwo
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: działalności; ustawy; systemie; drogowego; procedury; monitorowania; przewozu; zakupie; nieprowadzących; stosowania; finansów; gospodarczej; gospodarczej?; rolniczych; rolników; związku; z;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »