Innowacje szansą na rozwój obszarów wiejskich – AGROLEŚNICTWO

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu w dniu 13.07.2020 r. organizuje szkolenie internetowe dla doradców rolnych  nt. „Innowacje szansą na rozwój obszarów wiejskich – AGROLEŚNICTWO”.

Tematyka spotkania dotyczyć będzie innowacje w rolnictwie. W trakcie webinarium omówiony zostanie system agroleśny w aspekcie ekologii,  omówione  zostaną  innowacyjne technologie wybranych upraw ziół na przykładzie plantacji Lubelskie Zioła, jako przykład systemu agroleśnego. W ramach szkolenia zaprezentowany będzie również system wsparcia agroleśnictwa w innych krajach UE.

Ramowy program szkolenia przedstawia się następująco:

  1. Czy system agroleśny jest ekologiczny i co to jest agroekologia?
  2. Jak założyć i prowadzić uprawę agroleśną, ile to kosztuje i dla kogo przynosi korzyści.
  3. Uprawa ziół w systemie agroleśnym na przykładzie plantacji Lubelskie Zioła – dobór gatunków, allelopatia, metody zatrzymania wody w glebie #stopsuszy, efektywne wykorzystanie nawozów, potrzeby rynku i możliwość zbytu oraz opłacalność produkcji.
  4. Dlaczego agroleśnictwo powinno być jedną z metod gospodarowania wspieranych dodatkowymi dopłatami w ramach PROW 2021-2027? -  przykłady z innych krajów UE, które w taki sposób   wspierają rolnictwo w ramach WPR na lata 2014-2020.
  5. Pytania i dyskusja.

Szkolenie przeprowadzi dr Barbara Baj Wójtowicz i Przemysław Lecyk broker innowacji CDR O/Poznań.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 11.00. Karty zgłoszenia uczestnictwa proszę przesłać do dnia 10 lipca 2020 r. e-mail: szkolenia.poznan@cdr.gov.pl

Po przesłaniu zgłoszenia każdy doradca otrzyma na pocztę elektroniczną link do szkolenia i hasło. Opiekę merytoryczną szkolenia sprawuje Przemysław Lecyk p.lecyk@cdr.gov.pl, tel. 618232081


Do pobrania:

karta zgłoszenia

program szkolenia


Źródło
Centrum Doradztwa Rolniczego
http://cdr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: szkolenia; innowacje; szansą; system; ramach; wiejskich; agroleŚnictwo; ziół; agroleśny; będzie; zgłoszenia; przemysław; ; innych; obszarów; szkolenie; przykładzie; plantacji; l;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »