Informacja o planowanym konkursie na realizację projektów badawczo-rozwojowych z Chinami

Agencja Rynku Rolnego informuje, że na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (http://www.ncbr.gov.pl/programy-miedzynarodowe/wspolpraca-dwustronna/chiny/konkurs/art,4936,wspolpraca-polska-chiny-przygotowania-do-ogloszenia-pierwszego-konkursu.html), została umieszczona informacja o planowanym uruchomieniu konkursu na projekty badawczo – rozwojowe przy współpracy z podmiotami z Chińskiej Republiki Ludowej.

Ogłoszenie konkursu planowane jest na przełomie lutego i marca 2017 roku.

Wnioskodawcami w konkursie mogą być jednostki naukowe, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz składające się z nich konsorcja. Wymogiem niezbędnym do złożenia wniosku będzie udział w projekcie przynajmniej jednego partnera z Chińskiej Republiki Ludowej.

Składane projekty powinny swoją tematyką obejmować jeden z poniższych obszarów:

  1. Obszary związane z inżynierią i technologią, włączając w to inżynierię mechaniczną, technologie związane z oprzyrządowaniem, inżynierię energetyczną i elektrotechnikę, inżynierię górniczą, inżynierię metalurgii i technologie metalurgiczne.
  2. Energetyka i technologie energetyczne, włączając w to rozwój energii odnawialnej, wykorzystanie technologii czystego węgla i odnawialnych źródeł energii.
  3. Materiałoznawstwo z uwzględnieniem biomateriałów i nanomateriałów.
  4. Nauka o środowisku i technologie środowiskowe, włączając w to inżynierię ochrony środowiska, zarządzanie zasobami wodnymi, zapobieganie zanieczyszczeniu i wylesieniu.
  5. Inżynieria i technologia żywności, włączając w to technologie przetwórstwa i bezpieczeństwo żywności.
  6. Medycyna, włączając w to technologie medyczne oraz inżynierię medyczną – z uwzględnieniem biotechnologii medycznej, diagnostyki i terapii chorób cywilizacyjnych, medycyny personalizowanej, nowych sposobów leczenia.
  7. Teleinformatyka.
  8. Badania kosmosu.
  9. Bezzałogowe statki powietrzne (BSP).

Okres realizacji każdego projektu to maksymalnie 36 miesięcy, zaś budżet przeznaczony na dofinansowanie realizacji pojedynczego projektu wynosi aż 500 000 EUR.

Szczegółowe informacje wraz z dokumentacją konkursową zostaną zamieszczone na stronie internetowej NCBR w dniu ogłoszenia konkursu.

Zachęcamy wszystkich producentów i przetwórców do bieżącego monitorowania strony internetowej NCBR oraz udziału w ww. konkursie.


Źródło
Agencja Rynku Rolnego
http://arr.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: inżynierię; technologie; włączając; konkursie; planowanym; informacja; internetowej; ; projekty; chińskiej; związane; konkursu; uwzględnieniem; projektu; republiki; realizacji; rolnego; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »