Wiceminister z uznaniem odniósł się do przyjętych metod i form promocji szkół rolniczych w środowisku, czego efektem są dobre wyniki naboru do klas pierwszych.
– Dostosowanie oferty edukacyjnej szkół do wyzwań stojących przed WPR po roku 2013, w tym m.in. związanych ze zmianami klimatycznymi, energią odnawialną, gospodarką wodną, różnorodnością biologiczną, produkcją żywności o wysokiej jakości, a także rozwojem nowoczesnych technologii w rolnictwie, technologii informacyjno-komunikacyjnych i nowoczesnej infrastruktury na obszarach wiejskich to atuty szkół rolniczych” – podkreślił wiceminister Nalewajk.
Inauguracja roku szkolnego dla 45. szkół rolniczych, dla których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, to ważna uroczystość rozpoczynająca kolejny rok nauki dla kilkunastu tysięcy uczniów i słuchaczy szkół resortowych. Sieć tych placówek obejmuje cały kraj, poza województwem pomorskim. Szkoły te cechuje m.in. współdziałanie w środowisku lokalnym, podtrzymywanie tradycji i tożsamości wsi polskiej, a także doskonałe przygotowanie absolwentów, którzy odnajdują się w nowoczesnym rolnictwie, korzystają z wszelkich dostępnych instrumentów wsparcia sektora rolno-spożywczego w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Zdobyta wiedza i doświadczenie wpływają na rozwój polskiego rolnictwa i tworzenie jego pozytywnego wizerunku na świecie.
Galeria zdjęć: