II posiedzenie Zespołu Międzyresortowego

Zakończyło się drugie posiedzenie Zespołu Międzyresortowego w sprawie działań stabilizujących na rynkach owoców i warzyw objętych embargiem Federacji Rosyjskiej.

Przedstawiona została informacja o działaniach prowadzonych przez resort rolnictwa i podległe mu instytucje - uzgodnieniach z Federacją Banków Żywności w sprawie przekazywania produktów żywnościowych na cele charytatywne, uruchomieniu w Agencji Rynku Rolnego punktu, który pomoże zainteresowanym eksportem na rynki krajów trzecich, pozyskać wiedzę co do takich możliwości.

W czasie posiedzenia omawiano również sprawy dotyczące przekazywania produktów na cele charytatywne za granicę, zwiększenia dystrybucji owoców do szkół, a także akcyzy na cydr. W dalszym ciągu trwają międzyresortowe prace analityczne w sprawie kredytów i stawek ubezpieczeniowych na eksport produktów rolnych na rynki trzecie.

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
http://www.minrol.gov.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: posiedzenie; sprawie; produktów; międzyresortowego; zespołu; przekazywania; rolnictwa; owoców; dotyczące; granicę; ; zwiększenia; sprawy; czasie; takich; wiedzę;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »