HARMONOGRAM PLANOWANYCH NABORÓW WNIOSKÓW W RAMACH PROW 2014-2020 W 2020 I 2021 R.

W dniu 15 stycznia br. w MRiRW odbyła się konferencja poświęcona harmonogramowi naboru wniosków w ramach PROW 2014-2020.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że środki przeznaczone na rolnictwo przedstawiają się w tym roku optymistycznie – będą o 14,96% większe w stosunku do roku ubiegłego.

Zwrócił uwagę na podjęte w ubiegłym roku działania, które przyczyniły się do przyspieszenia prac w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Podkreślił , że do tej pory zakontraktowanych jest ponad 63 proc. środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, a około 41 proc. z nich znajduje się już na kontach rolników.

Przyspieszenie prac w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, daje szansę na lepsze wykorzystywanie zasobów ludzkich i sprawniejszą obsługę beneficjentów. Według Ministra wkrótce wszystkie wnioski na wszystkie działania powinny być dostępne w formie elektronicznej, co pozwoli wyeliminować ewentualne nadużycia polegające na składaniu wniosków niekompletnych po to tylko, aby zostały zarejestrowane w systemie.

Konferencja była też okazją do przedstawienia nowego podsekretarza stanu Ryszarda Kamińskiego, który w ramach podziału kompetencji sprawuje m.in. nadzór nad Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski przedstawił najbliższe terminy uruchomienia poszczególnych działań oraz zaznaczył, że w 2020 r uruchomione zostaną wszystkie z 30 działań.

Harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014–2020 w 2021 r (5) Harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014–2020 w_2020 r (7)

Źródło: www.gov.pl

 

 

 Źródło
 Lubuska Izba Rolnicza
 http://lir.agro.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: ramach; planowanych; wniosków; restrukturyzacji; modernizacji; harmonogram; wszystkie; agencji; 2014–2020; naborów; 2014-2020; wnioskÓw; naborÓw; rozwoju; polegające; systemie.;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »