Główny Lekarz Weterynarii gościem programu Tydzień w TVP1

Główny Lekarz Weterynarii, dr Bogdan Konopka, wziął udział w programie Tydzień emitowanym na antenie TVP1. Odpowiadał na pytania prowadzącej audycję Małgorzaty Motechy-Pastuszko, dotyczące otwarcia rynku chińskiego do eksportu polskiego drobiu. Główny Lekarz Weterynarii wskazał na wolumen naszej produkcji drobiu, czołowy w Europie i podkreślił fakt, że Polska jest pierwszym krajem Unii Europejskiej, który aktualnie uzyskał możliwość eksportu drobiu na rynek chiński. Dr Bogdan Konopka zwrócił uwagę na znaczenie negocjacji ze stroną chińską, które doprowadziły do uzyskania zatwierdzenia do eksportu drobiu. Dodatkowo zwrócił przypomniał, że drób to nie jedyny towar eksportowy naszego rolnictwa, który trafia na rynek Chin.

Link do programu: http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/tydzien/wideo/27102019-0800/44740661.

 Źródło
 Główny Inspektorat Weterynarii
 https://www.wetgiw.gov.pl/

 

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: lekarz; eksportu; weterynarii; tydzień; który; drobiu.; zwrócił; główny; bogdan; programu; gościem; możliwość; chińską; ; chiński.; konopka; uzyskał; uwagę; znaczenie; negocj;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »