Wydział Rolnictwa i Biologii to jeden z najstarszych wydziałów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Został założony w 1906 r. jako Wydział Rolniczy Towarzystwa Kursów Naukowych. W 2004 r. otrzymał obecną nazwę – Wydział Rolnictwa i Biologii.
Na wydziale prowadzona jest działalność dydaktyczna (studia I i II stopnia – stacjonarne i niestacjonarne oraz prowadzone metodą blended-learning), doktoranckie i podyplomowe), naukowo-badawcza i upowszechnieniowa.
Badania prowadzone przez pracowników naukowych WRiB mają charakter przyrodniczy i oparte są o szeroką podstawę nauk ścisłych oraz obejmują dyscypliny biologiczne i rolnicze.
Obejrzyj film prezentujący ten wydział i dowiedź się o kierunkach, specjalnościach i specyfice wydziału.
Oglądaj film na SGGW.TV lub na YouTube
Dlaczego warto studiować na Wydziale Rolnictwa i Biologii?
- Program studiów jest stale dopasowywany do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Ponadto, studenci mają wiele możliwości samodzielnego decydowania o programie swoich studiów.
- Bogata oferta praktyk zawodowych – wydział współpracuje z wieloma instytucjami i prywatnymi firmami w kraju i za granicą. Na wydziałowym serwerze funkcjonuje internetowa Baza Miejsc Praktyk.
- Na kierunku rolnictwo można studiować metodą blended-learning – połączenie e-learningu i zajęć odbywających się na uczelni.
- WRiB posiada bardzo dobre zaplecze naukowo-dydaktyczne: wysokiej klasy laboratoria, Wydziałowa Stacja Doświadczalna w Skierniewicach, komfortowe warunki studiowania w nowoczesnym budynku dydaktycznym wydziału.
- Wydział to znaczący ośrodek naukowo-badawczy. Pracuje tu wielu wybitnych naukowców. Badania prowadzone są we współpracy z krajowymi i zagranicznymi instytucjami badawczymi (Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin, Instytut Ekologii PAN, Laboratorium Nematologiczne Uniwersytetu Wageningen (Holandia), Bioenergetic laboratory (prof. Reto Strasser), Geneva University (Szwajcaria). WRiB współpracuje także z licznymi przedsiębiorstwami, organizacjami instytucjami państwowymi.
- Studenci korzystają także z zaplecza naukowo-badawczego, dydaktycznego i socjalnego całej uczelni.
Źródło
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
http://www.sggw.pl