Artykuł o Tematyce EkologicznejEUROPEJSKA AKCJA SIEJEMY PRZYSZŁOŚĆ DLA ROLNICTWA WOLNEGO OD GMO

Zapraszamy do udziału w lokalnych akcjach w ramach europejskiej akcji SIEJEMY PRZYSZŁOŚĆ DLA ROLNICTWA WOLNEGO OD GMO.
Podobnie jak w ubiegłym roku przy współpracy ze szwajcarskim gospodarstwem i Fundacją de L'Aubier organizujemy w całej Polsce wydarzenia polegające na wspólnym siewie ekologicznych i tradycyjnych nasion. Gościem honorowym, który przybędzie do nas specjalnie ze Szwajcarii będzie Ueli Hurter ? rolnik i pomysłodawca całego przedsięwzięcia. Weźmie on udział w dwóch wydarzeniach:
1. wspólne sianie w Jeleśni: http://siejemyprzyszlosc.info/index.php/wydarzenia/55-slaskie/206-jelesnia.html  2. międzynarodowa konferencja w Rajczy: http://siejemyprzyszlosc.info/index.php/wydarzenia/55-slaskie/207-rajcza.html

''...W tym roku będziemy siać szczególnie dużo ekologicznej kukurydzy i będziemy sadzić ekologiczne ziemniaki. Jest to nasz wyraz protestu na decyzję Rządu RP o dopuszczeniu (!) w Polsce do sprzedaży genetycznie zmodyfikowanych: kukurydzy MON810 i ziemniaków Amflora...'' mówi Jadwiga Łopata, laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel)
''...W dzisiejszym świecie operują siły, których pragnieniem jest osiągnięcie totalnej dominacji nad zasobami poszczególnych państw. Polska jest jednym z celów, które mają na oku! Jedynym sposobem na pokrzyżowanie ich planów, które oznaczają destrukcję tego co najlepsze w polskiej kulturze i gospodarce, jest wspólny głos sprzeciwu. Czego ten wspólny głos powinien się domagać w pierwszej kolejności? NAJWAŻNIEJSZEGO: bezpieczeństwa żywnościowego dla Narodu!...'' dodaje Sir Julian Rose, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC, która po raz drugi koordynuje tę akcję w Polsce we współpracy z jej inicjatorami.

Akcje SIEJEMY PRZYSZŁOŚĆ DLA ROLNICTWA WOLNEGO OD GMO będą odbywać się na wsiach i w miastach: w gospodarstwach rolnych, w ogródkach, w szkołach a nawet, symbolicznie, na balkonie np. wykorzystując donice. Jako materiału siewnego uczestnicy będą używać nasion ekologicznych i tradycyjnych; w przypadku kukurydzy będzie to ekologiczna kukurydza, którą dostaliśmy w prezencie ze szwajcarskiego gospodarstwa zajmującego się hodowlą nowych odmian zbóż.
Akcja będzie trwała od 17 kwietnia do 16 maja 2013.

WIĘCEJ INFORMACJI I KONTAKTY DO LOKALNYCH ORGANIZATORÓW:
www.siejemyprzyszlosc.info

KONTAKTY W SPRAWACH POSZCZEGÓLNYCH AKCJI NA STRONIE:
www.siejemyprzyszlosc.info
KONTAKT  W SPRAWACH OGÓLNYCH:
Jadwiga Łopata, laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel)
Sir Julian Rose, prezes
==========================
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  biuro@icppc.pl
www.icppc.pl   www.gmo.icppc.pl   www.eko-cel.pl

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH W EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl
 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: wolnego; rolnictwa; przyszŁoŚĆ; będzie; polskiej; kukurydzy; polsce; sprawach; ekologicznych; będą; julian; laureatka; nagrody; Łopata; ; ochrony; poszczeg&oacut;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »